Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehit babasından sınır ötesi operasyonlara destek

2015 yılında 'nın Doğubayazıt ilçesinde şehit olan Piyade Er Akın Buluş'un babası Hakkı Buluş, bazı siyasilerin yanlısı siyasi partilere destek vermesine tepki gösterirken, terör örgütlerine karşı yapılması beklenen sınır ötesi operasyonları destekledi.

Giriş Tarihi: 13.6.2018 16:53
Şehit babasından sınır ötesi operasyonlara destek

Edirne'nin Keşan ilçesinde yaşayan şehit babası Hakkı Buluş, sınır ötesinde terör örgülerine karşı yapılacak olan operasyonlara siyasi açıdan bakılmaması gerektiğini söyleyerek "Düşündüğüm zaman ben evladımı kaybettim. Memleketimiz yıllardır terör belasını çekiyor. Benim bir erkek evladım daha var. Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın ama konu vatanı korumaksa bir evladım daha şehit olsun. Vatanımızda korku içerisinde yaşamamalıyım. Operasyonları sonuna kadar destekliyorum. Kazanmak için fedakarlık yapılacak. Vatan uğruna ikinci olum da şehit olsun" dedi.

"BAZI SİYASİ PARTİLERİN TEMSİLCİLERİNE KIRGINIM"

PKK yanlısı siyasi partilerin bazı siyasiler tarafından desteklenmesini eleştiren Buluş, "Bazı siyasi partilerin temsilcilerine kırgınım. Evlatlarımızı vurmuş, öldürmüş, kendi öldürmese de öldürtmüş insanlara kolayını bulsalar madalya takacaklar. Çok sempatik gibi gösteriyorlar. PKK'yı destekleyen, yön veren adama sempati duyuyorlar. Böyle bir zihniyet olamaz. O kadar evladımız şehit olacak, sen bu insanı iyilik elçisi gibi göstereceksin. Adama kanat takıp melaike yapacaksın. Evladını kaybeden şehit ailelerine sorsunlar, ne düşünüyorlar? Şehit aileleri adına konuşmasınlar. Kimin ne yapmak istediğini biliyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit babasından sınır ötesi operasyonlara destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN