Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarih sonuçları 2018 son durum! İstanbul Ankara ve il il ve oy oranları açıklandı

Milyonlarca kişi dün sabah saatlerinden itibaren sandık başına giderek oy verme işlemini gerçekleştirdi. Sandıkların açılması ve ’nın yasaklarını kaldırması ile birlikte ise il il heyecanı yaşandı. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere 81 ilde seçim sonucu en çok araştırılan konuların başında yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye genelinde cumhurbaşkanlığı seçimlerinin galibi oldu. Öte yandan il il ve ilçe ilçe Ak Parti, MHP, CHP ve diğer partilerin aldıkları oy oranları da araştırılmaya devam ediyor. Seçim sonuçları 2018 özel sayfamız üzerinden merak ettiğiniz tüm bilgilere ulaşabileceksiniz. İşte YSK’dan yapılan son açıklamalar, partilerin en son oy oranı ve 2018 seçim sonuçları…

Giriş Tarihi: 25.6.2018 16:57 Güncelleme Tarihi: 25.6.2018 16:57
Tarih seçim sonuçları 2018 son durum! İstanbul Ankara ve il il seçim sonuçları ve oy oranları açıklandı

Her de, sandık başında siyasi parti temsilcilerinin çoğunlukta olduğu sandık kurulu üyelerinin tutmuş olduğu tutanakların kendilerine ulaştığında, bunları siyasi partilerle eş zamanlı paylaştıklarını vurgulayan Güven, şunları kaydetti:

"Dün de bu sandıkları siyasi partilerimizle paylaştık. Bugün itibarıyla gelirken yolda aldım. Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin, sandık sonuç tutanaklarının yüzde 99, 91'i sisteme işlendi. Akşam bu sisteme işlenen ve siyasi partilerle paylaştığımız sonuçları, tutanakları alt alta toplamak suretiyle biz sonuçları ilan ettik, açıkladık.

ARKADAŞINA GÖNDER
Tarih seçim sonuçları 2018 son durum! İstanbul Ankara ve il il seçim sonuçları ve oy oranları açıklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN