Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Erdoğan'dan ABD'ye sert tepki: "Siz NATO'daki ortağınızı bir papaza değişiyorsunuz!"

Başkan Erdoğan afet bölgesi 'da canlı yayında açıklamalarda bulunuyor. Erdoğan'dan ekonomiye ABD darbesine sert yanıt: "ABD'ye sesleniyorum; yazık çok yazık! Siz NATO'daki ortağınızı bir papaza değişiyorsunuz. Bu ülkenin 81 milyon insanı var, 81 milyon insanın konumu hiçbir şeye değişilmez."

Giriş Tarihi: 11.8.2018 14:12 Güncelleme Tarihi: 11.8.2018 16:30
Başkan Erdoğan'dan ABD'ye sert tepki: Siz NATO'daki ortağınızı bir papaza değişiyorsunuz!

Başkan Erdoğan; kaza ve kadere inanmış insanlarız, bu bizim imanımızın gereğidir ve Ordu ve Rize'de yaşanan felaket sonrası atılması gereken bütün adımları atıyoruz, atmaya devam edeceğiz. Bu millet güçlüdür, bu millet inançlıdır, bu millet düştüğü yerden kalkar! Tıraş edilen sakal çok daha güçlü çıkar, evleri, fındıkları zarara uğrayan kim varsa valiliğimiz hasar tespit çalışmalarına başladı gereken yapılacaktır.

ERDOĞAN'DAN ABD TEHDİDİ AÇIKLAMASI!

"Onların doları varsa evelallah bizim Allahımız var! Gelin yastığınızın altında dolarlarınız varsa bu dolarları, avroları, altınları çıkarın. Hemen bunları Türk Lirasına çevirelim, en büyük istikrar savaşını bu alanda verelim çünkü bunlar o dilden anlıyorlar bizi tehdit ediyorlar. Tehdit ile bu milleti asla yola getiremezsiniz! Biz haktan anlarız, hukuktan anlarız ama böyle tehditlerden anlamayız. Kardeşlerim inşallah bizler Hak neyse, hukuk neyse onun gereğini yaparız. Bizde olanlar bize yeter! Biz neleri gördük, IMF'ye olan borcumuzu 2013 yılında sıfırladık. Düştüğümüz yerden dün kalktık, bugün de kalkarız yeter ki benim milletim ayakta kalsın. Biz yalnızca Allah'ın huzurunda rükuda ve secdede eğiliriz. Kalkıp bir rahip yüzünden Türkiye'yi yola getirmeye çalışmak yanlıştır. ABD'ye sesleniyorum; yazık çok yazık! Siz NATO'daki ortağınızı bir papaza değişiyorsunuz. Bu ülkenin 81 milyon insanı var, 81 milyon insanın konumu hiçbir şeye değişilmez.

Erdoğan açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Türkiye bir değişim yaşadı, bu değişimle birlikte yeni yılda çok daha farklı yürüyoruz. Mart 2019'a da hazır mıyız? Mart 2019'da sandıkları patlayacak mıyız? Size inanıyorum siz de bu evladınıza inanın, hepsini aşarız. Önümüzde çok daha güzel günler var. Allah yar ve yardımcımız olsun."

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ORDU'DA SEL BÖLGESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

YIKILAN KÖPRÜDE İNCELEME YAPTI

Afet bölgesini helikopterle havadan inceleyen Erdoğan, daha sonra selde yıkılan Cevizdere Köprüsü'nde inceleme yaptı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'ın ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da aralarında bulunduğu yetkililerden yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Erdoğan, 1960 yılında köprünün modern usullerle yapılmadığını belirterek, selden zarar gören köprünün yıkılarak 3-4 ay içinde yeniden daha modern, güçlü sistemlerle yapılacağını söyledi.

Erdoğan, ayrıca bölgede zarar gören 8 köprünün de aynı süre içinde yapılacağını açıkladı.

Erdoğan, Ordu'daki felaketin benzerlerinin Rize ve Trabzon'da da yaşandığını belirterek, "Bu bölgelerin kaderinde bu var. Atılması gereken bütün adımları atıyoruz, atacağız" dedi.

Erdoğan, "Bizim tesellimiz bir kardeşimizin ölümü dışında başka ölüm yok. Allah göstermesin çok daha farklı ölüm haberleri alabilirdik. Yaralı kardeşlerimiz var, onların da tedavileri yapılıyor"diye konuştu. Erdoğan, ayrıca DSİ'nin de bölgede dere ıslah çalışması yapacağını bildirdi.

Fındıkla ilgili hasar tespit çalışmalarının Valilik tarafından yapıldığını belirten Erdoğan, "Bu hasar tespit çalışmalarıyla birlikte neyse neticesi Türkiye Cumhuriyeti devleti bunları ödeyecek zenginlik ve kabiliyettedir. Elimizden gelen desteği vereceğiz." şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Erdoğan'dan ABD'ye sert tepki: "Siz NATO'daki ortağınızı bir papaza değişiyorsunuz!"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN