Türkiye'nin en iyi haber sitesi

başvuruları ne zaman başlayacak? KYK burs ücretleri ne kadar oldu? - İşte yanıtı

sonuçlarının açıklanmasıyla beraber yüzbinlerce öğrenci " başvuruları ne zaman başlayacak?" ve "KYK burs ücretleri ne kadar oldu?" sorularını merak etmeye başladı. Üniversite ek tercihlerinin de yapılmasıyla beraber artık tüm gözler Kredi ve Yurtlar Kurumu'na çevrildi. Yapılan son resmi açıklamada kredi ve burs ücretlerinde artış yapılacağının müjdesi öğrencilere verilmişti. İşte haberimizden detaylar...

Giriş Tarihi: 16.10.2018 11:22 Güncelleme Tarihi: 16.10.2018 16:33
KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? KYK burs ücretleri ne kadar oldu? - İşte yanıtı

Üniversitelere yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından yüzbinlerce öğrenci KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak sorusunu merak etmeye başladı. Üniversitelere ek yerleştirmelerin de yapılmasıyla beraber artık tüm gözler Kredi ve Yurtlar Kurumu'na çevrildi. KYK burs başvurularının ne zaman başlayacağı sorusu kadar burs ücretlerine ne kadar zam yapılacağı da merak konusu olmaya başladı. İşte haberimizden detaylar...

YKS sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından yüzbinlerce öğrenci KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak?, KYK burs başvuruları başladı mı? sorusunu merak etmeye başlamıştı. Üniversiteye ek yerleştirmelerin de yapılmasıyla beraber dün akşam Kredi ve Yurtlar Kurumu kredi ve burslar için başvuruları almaya başladı. Peki, KYK burs ve kredi başvuruları nasıl yapılır? KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman bitecek?

KYK burs ve kredi başvurularını E-Devlet üzerinden gerçekleştirecek olan öğrencilerin yanı sıra, 15 yaş ve altındaki öğrencilerin başvurusu ise Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun resmi internet sitesi üzerinden alınacak. 15 yaş ve altındaki öğrenciler, başvuru sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte KYK İl Müdürlüğü'ne velisiyle birlikte giderek işlemlerini tamamlayabilecek.

BAŞVURULAR 21 EKİM'DE SON BULUYOR

15 Ekim'de başlarken, 21 Ekim 2018 tarihinde saat 23:59'ta bitiyor.

BURS VE KREDİLERE ZAM GELDİ

KYK burs ve kredilerinde Üniversite öğrencileri için 500 Türk Lirası, Yüksek Lisans yapan öğrenci, 1.000 Türk Lirası, doktora yapan ise 1.500 Türk Lirası alacak. Başvurular sadece e-Devlet KYK burs sayfasında gerçekleşiyor. İnternet üzerinden yapılacak başvurularda herhangi bir ücret alınmayacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? KYK burs ücretleri ne kadar oldu? - İşte yanıtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN