Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de iki milletvekili disiplin kuruluna sevk edildi

Grup Yönetim Kurulu, Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ve Ardahan Milletvekili için, "kesin çıkarma" ile "önlemli olarak" cezalandırılması önerisiyle Grup Disiplin Kuruluna sevk edilmesi kararını verdi.

Giriş Tarihi: 8.11.2018 16:03 Güncelleme Tarihi: 8.11.2018 17:22
CHP'de iki milletvekili disiplin kuruluna sevk edildi

Alınan bilgilere göre, CHP TBMM Grup Yönetim Kurulu, Öztürk Yılmaz ve Gürsel Erol'un CHP TBMM Grup Disiplin Kurulu'na gönderilmesini kararlaştırdı. İki ismin de CHP'nin ilgili grup başkan vekillerine bilgi vermeden televizyon programlarına katıldığı ve bu nedenle haklarında disiplin işlemi başlatıldığı öğrenildi.Öztürk Yılmaz son olarak bir televizyon programında ezanın Türkçe okunmasına yönelik skandal açıklamalarıyla gündeme gelmişti. Gürsel Erol ise 24 Haziran seçimlerinden sonra Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu istifaya çağırması ve genel merkez önünde oturma eylemi yapacağını duyurmasının ardından Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilmiş ve kınama cezası almıştı.

CHP'de iki milletvekili disiplin kuruluna sevk edildi

CHP'den yapılan açıklamada şöyle denildi:

"CHP Grup Yönetim Kurulu, bugün (08.11.2018 Perşembe) olağanüstü toplanmıştır.
Toplantıda, Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ın; CHP Tüzüğü ve Grup İç Yönetmeliği'nin ilgili maddeleri uyarınca "kesin çıkarma cezası" ile "önlemli olarak" cezalandırılması önerisiyle Grup Disiplin Kurulu'na sevk edilmesine oybirliğiyle karar verilmiştir.

CHP'Lİ MİLLETVEKİLİ YILMAZ'DAN CANLI YAYINDA TEPKİ ÇEKEN 'TÜRKÇE EZAN' YORUMU

CHP milletvekili Öztürk Yılmaz, bir televizyon programında Arapça olan ezanın Türkçe de okunabileceğini söyledi. CHP'li Yılmaz'ın Arapça okunan ezanın Türkçe de okunabileceğine ilişkin sözleri tepki çekti.

CHP'li Milletvekili Yılmaz'dan canlı yayında tepki çeken 'Türkçe ezan' yorumu

Cumhurbaşkanlığı'ndan CHP'nin ezan düşmanlığına tepki

Son dakika: CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'a kınama cezası verildi

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de iki milletvekili disiplin kuruluna sevk edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN