Türkiye'nin en iyi haber sitesi

gençlerin Meclis sevinci

gençler, ’de komisyon kurulmasının sevincini yaşıyor: Bağımsız yaşamaya bir adım daha yaklaştık

Giriş Tarihi: 10.11.2018
Down sendromlu gençlerin Meclis sevinci
Down sendromlu, otistik ve diğer gelişim bozukluklarına sahip bireyler ve ailelerinin sorunlarını çözmek maksadıyla Meclis Araştırma Komisyonu kurulması down sendromlu gençler ve sivil toplum kuruluşları tarafından takdirle karşılandı.
Bağımsız yaşamaya bir adım daha yaklaştıklarını dile getiren down sendromlu gençlerden Özgün Sanem Tatlıtürk, çalışma hayatında aktif olarak yer aldığını belirtti.
İrem Arslan (27) ise Meclis'i ilk defa Benim Sesim Benim Toplumum projesiyle ziyaret ettiğini belirtti. Özel bir bankanın reklam ve halkla ilişkiler biriminde çalışan Arslan, iş arkadaşları sayesinde sosyalleşebildiğini ve işinde çok mutlu olduğunu söyledi. Arslan, komisyon kurulmasının tüm down sendromluların önündeki engellerin kaldırılması açısından önemine işaret etti.
Down Sendromu Derneği Genel Koordinatörü Fulya Ekmen ise şunları söyledi: "Kurulan komisyon sayesinde Down sendromuyla ilgili temel problemlerin, bu konuda ciddiyetle çalışan STK'lar, üniversiteler, uzmanlar ve vekiller tarafından görüşüleceğini; Down sendromlu bireyler için fark yaratan çözümlere ulaşılacağını umut ediyoruz. Emeği geçen bütün milletvekillerine şükranlarımızı sunarız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Down sendromlu gençlerin Meclis sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN