Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan’a 700 sayfalık raporu

Vatandaşın ‘yenilenme’ talebi doğrultusunda, marttaki yerel seçimler için adayları belirlerken büyük bir değişime gitmeye hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 14.11.2018
Erdoğan’a 700 sayfalık seçim raporu

Başkan Tayyip Erdoğan ve AK Parti, mart ayında yapılacak yerel seçimlerde adayların belirlenmesine ilişkin süreci başlattı. AK Parti, vatandaştan gelen "yenilenme" talepleri doğrultusunda büyük bir değişime gitmeye ve 100'üncü yıl ekibini kurmaya hazırlanıyor.
Başkan Erdoğan kurmayları ile bir araya geldi. Toplantıda, partinin ilgili organları tarafından hazırlanan, içinde anketler, mevcut belediye başkanlarına yönelik değerlendirmeler, vatandaşlar ve teşkilatların beklentilerinin de bulunduğu rapor masaya yatırıldı. 700 sayfalık rapor da dikkate alınarak mevcut başkanlar içinde kimlerin aday gösterilmediği büyük oranda belirlendi. Bu isimler tek tek aranacak ve aday olmayacakları kamuoyuna duyurulacak.
AK Parti'nin yaptırdığı anketlere göre vatandaşların yaklaşık yüzde 70'lik bölümü, yenilenme yani mevcut belediye başkanlarının değiştirilmesini istiyor. AK Parti, bu taleplere karşılık vermeye hazırlanıyor. Toplantıda da bunun ilk adımları atılmış oldu.

AK Parti'de 31 Mart yerel seçimleri için aday belirleme süreci başladı! 700 sayfalık rapor Erdoğan'a sunuldu

Vatandaşın talepleri daha önce Erdoğan'ın açıkladığı kriterler ile örtüşüyor. Vatandaştan gelen şikâyetler 10 başlık altında toplanıyor. Vatandaş istediğinde ulaşıp derdini anlatabileceği, ismi şaibeye karışmamış, şatafat ve israftan uzak isimler istiyor. En büyük beklentisi kendi ile ilgili önemli sorunların bir an önce çözülmesi. Açılan çukurların hemen kapanması, rant artışlarına son verilmesi.
Toplantılarda öncelikli olarak aday yapılmayacak belediye başkanları belirlenecek ve bu kişilere bu durum bildirilecek. İl ve ilçe teşkilat başkanlarından aday yapılacaklara ise 1 Aralık tarihine kadar genel merkezden bilgi verilecek.

'TÜRKİYE BÜYÜK BEDEL ÖDÜYOR'
TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Belarus ziyareti kapsamında, Belarus Parlamentosu Cumhuriyet Konseyi Başkanı Mihail Myasnikoviç ve Temsilciler Meclisi Başkanı Vladimir Andreiçenko ile parlamento binasında görüştü. Görüşmenin ardından "Parlamentolar Arası İşbirliği Ortak Bildirisi"ni imzalandı. Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, Suriye'deki iç savaş yüzünden 3,5 milyon göçmenin Türkiye'de misafir edildiğini anımsattı. Yıldırım, "Özellikle Türkiye, bölgesinde ve etrafında yaşanan istikrarsızlık ve iç savaşlardan dolayı çok büyük bedel ödüyor. O yüzden de Suriye'de kalıcı bir çözüm bulunması için Rusya ile Türkiye olarak büyük gayret gösteriyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan’a 700 sayfalık seçim raporu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN