Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kimdir? Cemalettin Başsoy oldu!

Başkan , 'nin yerel seçimler için 14 belediye başkan adayını daha açıkladı. Erdoğan, partisinin olarak 'u gösterdiğini duyurdu. Peki, AK Parti Erzincan Belediye Başkan Adayı Cemalettin Başsoy kimdir?

Giriş Tarihi: 6.12.2018 12:10
Cemalettin Başsoy kimdir? AK Parti Erzincan Belediye Başkan adayı Cemalettin Başsoy oldu!

Başkan Erdoğan, AK Parti'nin 14 ilde daha göstereceği belediye başkan adayını açıkladı. Erdoğan, AK Parti Erzincan Belediye Başkan Adayı olarak Cemalettin Başsoy'u gösterdiklerini duyurdu.

AK PARTİ ERZİNCAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI CEMALETTİN BAŞSOY KİMDİR?

Evli ve üç çocuk babası olan Cemalettin BAŞSOY 1959 Erzincan Refahiye doğumlu. Önce Erzincan Tarım Meslek Lisesini ardından Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.

Hasankale hayvancılığı geliştirme proje grup şefi olarak çalışma hayatına başladı. Tarım İl Müdürlüğü'nde sulama, peyzaj, şehir ve çevre düzenleme alanlarında başarılı projelere imza attı. Muhtelif şehirlerde sürdürdüğü 27 senelik kamu hizmetini 2005 yılında Erzincan'da tamamladı.

Emekliliğinin ardından sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler ve idari sorumluluklar üstlendi. Halka hizmet niyetini siyasete atılarak somutlaştıran Başsoy, Mengüceli Mahallesi muhtarlığı, AK Parti Erzincan Merkez İlçe Başkanlığı ve AK Parti Erzincan İl Başkanlığı görevlerini yürüttü. Bu dönemde sosyal tesisler, okullar, çevre düzenlemeleri, PTT şubesi inşası, yerel adrese dayalı nüfus kayıt sistemi gibi hizmetleri Erzincan halkına kazandırdı.

30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Erzincan'da bugüne kadar bir yerel yöneticinin almış olduğu en yüksek oyla Erzincan Belediye Başkanlığı görevine seçildi.

Başsoy, Başkan Erdoğan tarafından 6 Aralık tarihinde bir kez daha Erzincan Belediye Başkanlığına aday gösterildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cemalettin Başsoy kimdir? AK Parti Erzincan Belediye Başkan adayı Cemalettin Başsoy oldu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN