Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhur İttifakı’nı gölgelemeyeceğiz

Başkan Erdoğan: Cumhur İttifakımızı lekelemeyecek, gölgelemeyecek şekilde çalışacağız. Tam aksine dayanışma içinde olacağız

Giriş Tarihi: 7.12.2018
Cumhur İttifakı’nı gölgelemeyeceğiz

AK Parti olarak gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemlerini tamamen terk ediyoruz. İnsana ve çevreye saygılı bir kampanya yürüteceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi:
Şu anda bir Cumhur İttifakı'mız da var. Bu Cumhur İttifakı'mızı da lekelemeyecek, gölgelemeyecek şekilde de çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Şu anda bazı kalan yerlerle ilgili bir araya gelip nihai kararımızı vereceğiz. Ama benim teşkilatımdan isteğim; Cumhur İttifakı'mıza kimse gölge düşürmeye kalkışmasın. Tam aksine dayanışma içinde olacağız. Genel merkezlerimizin almış olduğu bu konuyla ilgili kararlara hepimiz uyacağız.

İLKEL BİR DAVRANIŞ

Her seçim döneminde şehirlerimizin caddeleri, sokakları, elektrik direklerinden binalara varıncaya kadar her yeri parti bayrakları, afişlerle, pankartlarla donatılır. Kitle iletişim imkânlarının sınırlı olduğu dönemlerde bu tarz kampanya anlayışı belki mazur görülebilirdi ancak günümüzde artık buna ihtiyaç yok. Bunu tabii çok da ilkel buluyoruz.
Eski tarz kampanya yöntemleri artık şehirlerimizi kirleten, milletimizin de tepkisine yol açan bir hale geldi. AK Parti olarak gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemlerini tamamen terk ediyoruz. Çevreye ve insana saygılı bir seçim kampanyası yürütme kararı aldık. Sadece parti teşkilatlarının ve seçim koordinasyon merkezlerinin olduğu yerde bayraklarımız, afişlerimiz asılabilir. Belirlenen saatler dışında da asla otobüs dolaştırılmayacak. Böylece partilere ve adaylara çok ciddi her yönüyle maddi ve manevi maliyet getiren, şehirlerimizi plastiğe ve kağıda boğan önemli bir israf kaleminden de hep birlikte kurtulmuş olacağız.
Türkiye'de de aktif sosyal medya kullanıcılarının sayısı 51 milyon. Böyle bir ortamda bizim kendimizi konvansiyonel propaganda yöntemleriyle sınırlamamız, AK Parti'nin o devrimci, yenilikçi lider ruhuna yakışmaz. Madem sosyal medya algıların gerçeklerin önüne geçirilebiliyor, öyleyse bizim bu mecrayı hakikatlerle donatarak, kendimizi en doğru şekilde anlatmamız gerekiyor. Yenikapı Meydanı'ndaki mitinglerimizde 1.5-2 milyon kişiyi bir araya getirdiğimizi düşündüğümüzde Twitter'daki her mesajımızda birkaç yeni Yenikapı Mitingi yapmış kadar olduğumuzu görüyoruz.

AĞRI'YA SAYAN VAN'A TAKVA

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün bir büyükşehir 13 il belediye başkanını daha açıkladı. Böylece AK Parti 74 ilin adaylarını tanıtmış oldu. Ağrı'da Deniz Baykal'ın CHP Genel Başkanı olduğu dönemde sağ kolu olan ve kaset kumpasının ardından partiden kopan Savcı Sayan aday oldu. İş adamı ve gazeteci Sayan, 24 çocuklu ailenin 12'nci çocuğu. Sayan, 2015'te AK Parti'den İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı ve 27. Dönem AK Parti Ağrı Milletvekili Aday Adayı oldu. Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı ise Necdet Takva oldu. Van Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığı yapan Takva TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Başkanlığı'na seçilmişti. Aksaray'da ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda Personel Daire Başkanlığı görevlerinde bulunan 38 yaşındaki Evren Dinçer aday gösterildi. Bilecik'te Marmara Belediyeler Birliği üyeliği yapmış Nihat Can, Erzincan'da mevcut belediye başkanı Cemalettin Başsoy, Edirne'de Ensar Vakfı Edirne Şube Başkanlığı, Trakya Birlik Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulunan Koray Uymaz, Iğdır'da 20'nci dönem milletvekili Adil Aşırım, Isparta'da Ticaret ve Sanayi Başkanlığı yapan Şükrü Başdeğirmen, Kars'ta bir dönem AK Parti İl Başkanlığı yapan Ensar Erdoğdu aday gösterildi. Kırşehir'de iki dönemdir belediye başkanı olan Yaşar Bahçeci'yi üçüncü kez aday gösteren AK Parti, Kütahya'da il yönetiminde yer alan Ahmet Sami Kutlu'yu, Siirt'te iş adamı Ali İlbaş'ı, Tunceli'de il yönetiminde yer alan Gökhan Arslan'ı, Zonguldak'ta ise STK ve odalarda görevler üstlenen Ömer Selim Alan'ı aday yaptı.

MİLLETİMİZ BU ZATA NE ÜLKEYİ NE BELEDİYEYİ EMANET EDER

Biz, ülkemizin ve milletimizin menfaatlerini savunmak, yeni bağlantılar kurmak, var olan ilişkileri güçlendirmek, geleceğimizi inşa etmek için çalışırken, ana muhalefetin başının da boş durmadığını gördük. O da çalışıyor, çok gayretli. Ne zaman bir seçim olsa soluğu Almanya'da alan bu zat son seyahatinde de birtakım toplantılara katılmış, birtakım kişilerle görüşmüş.
Milletime, CHP'ye gönül veren halkıma özellikle sesleniyorum. Tüm siyasi hayatlarını Türkiye düşmanlığına adamış, terör örgütlerine olan yakın ilgileriyle tanınan isimlerle görüşüyor. Ellerinde terör örgütlerinin paçavralarıyla, Almanya'nın Federal Meclisi'nde kürsüye çıkanlarla beraber fotoğraf karelerinin içerisinde.
Kılıçdaroğlu'nun buluştuğu, birlikte poz verdiği milletvekillerinden biri de, ismini ağzıma almak istemiyorum, güya ülkemiz kökenli, bayan. Bu kişi, PKK'yı Almanya'da terör örgütü listesinden çıkarmak için canhıraş mücadele vermesiyle tanınıyor. Alman Meclisi'nde YPG bayrağı açacak kadar fanatik. Bir diğer özelliği de bu ülkede ne zaman Türkiye ile ilgili bir konu gündeme gelse, hemen aleyhimizde zehir zemberek açıklamalar yapması.
Kılıçdaroğlu'nun karanlık sicilli milletvekiliyle ne konuştuğunu merak ediyoruz. Buluştuğu diğer iki siyasetçi de terör örgütü PKK'nın en önde gelen destekçileri. CHP Berlin Birliği üyeleri ve gazetecilerle yaptığı konuşmalarda aleyhimize neler söylediğini tahmin ediyoruz. Bu panelde "FETÖ'nun Almanya'daki sözcüsü" olarak bilinen bir ismin de yer almasıı dikkat çekici.
CHP'nin bölücü örgütün güdümündeki partiyle kurmaya çalıştığı ittifak gerçek yüzünü bir kez daha ortaya koymaktadır. Milletimiz, Türkiye'nin bunca sıkıntısı varken, saldırılar karşısında birliğe, beraberliğe ihtiyacı bulunuyorken gidip ülkesini yurt dışında şikayet eden, terör örgütü yandaşlarıyla bir araya gelen bir zata ve partisine ne ülkeyi ne de belediyeyi emanet etmez.

AK PARTİ SENFONİSİ

Adayları belli olan şehirlerimizde teşkilatlarımız hemen sahaya inecekler. Durmak yok yola devam. Sizlerden seçim tarihine kadar gece gündüz çalışarak, partimizi sandıktan birinci çıkartmanın yanında en yüksek oy oranına ulaştırmanızı bekliyorum. Bu millet bizi seviyor, biz de milletimizi seviyoruz. Eğer herkes kendine göre bir şey uydurmaya kalkarsa arkadaşlar bunun adı kakofoni olur. Ortaya öyle bir orkestra çıkaralım ki burada bir senfoni olsun. AK Parti zaten böyle bir senfoninin kurucusudur ve burada dinlendirici bir yapı vardır, anlayış vardır.

MEGA KENTLERE MEGA PROJE

AK Parti 31 Mart seçimlerinde her ile özel proje hazırlıyor. Projelere Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemdeki gibi değişim damgasını vuracak. Öncelikli olarak o şehrin altyapısı, temizlik hizmetleri, ihtiyacının ne olduğuna ilişkin tek tek fotoğrafı çekildi. AK Parti belediyeciliğinin iyi uygulanan örneklerinden oluşan projeler bir dosya halinde belediye başkan adaylarına iletilecek. Adaylar proje üretiminde bu örnekleri dikkate alırken, hizmet ve insan odaklı projelere ağırlık verecek. AK Parti İstanbul, Ankara, İzmir gibi mega kentlere de mega projeler yapmak için çalışma yapıyor. AK Parti ayrıca her ile yönelik il anayasaları hazırlıyor. Yine yeni dönemde büyük projelere yönelik plesibit (halkoylaması) yöntemi ile vatandaşın görüşü alınacak. AK Parti seçim kampanyasının startını ise 19 Şubat'ta verecek. Hem belediye başkan adaylarının hem de partililerin yoğun katılımıyla Ankara'da düzenlenecek etkinlikle Başkan Erdoğan seçim kampanyasının sloganını, AK Parti'nin vaatlerini kamuoyuna tek tek açıklayacak. Seçim kampanyasında kullanılacak şarkılar da o toplantıda ilk kez görücüye çıkacak. Eda IŞIK / ANKARA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhur İttifakı’nı gölgelemeyeceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN