Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ele geçirilen eroinde tarihi rekor

’da durdurulan TIR’da yapılan aramada yakalanan 1 ton 271 kilogram eroinin, Cumhuriyet tarihinde tek seferde ele geçirilen en büyük eroin miktarı olduğu ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 7.12.2018
Ele geçirilen eroinde tarihi rekor
Erzincan'da polis uygulama noktasında önceki gün durdurulan TIR'da ele geçirilen 1 ton 271 kilogram eroinin, "Cumhuriyet tarihinde tek seferde ele geçirilen en büyük eroin miktarı" olduğu bildirildi.
Uyuşturucuyla mücadeleyi kararlılıkla sürdüren güvenlik güçlerinin, Erzincan'daki son operasyonla yılın 11 ayında ele geçirdiği eroin miktarı, 17 ton 300 kilograma ulaştı. Ülke genelinde yılbaşından bu yana 21 bin 276 kişi, uyuşturucu suçlarından tutuklandı.
Erzincan İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, kentte, eroinin ülkede şu ana kadar yapılan bir operasyonda yakalanan en fazla eroin miktarı olduğunu söyledi. Olaya ilişkin 2 kişinin daha yakalanmasıyla gözaltına alınan kişi sayısı 5'e yükselirken Şensoy, "Türkiye tarihinin bir defada en fazla eroin miktarı olan 1 ton 271 kilogram eroini yakalayıp bunun mutluluğu ve gururunu bize yaşatan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" diye konuştu.

ZAMANIN EN BÜYÜĞÜ...
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da, ele geçirilen rekor düzeydeki uyuşturucu ile ilgili açıklama yaptı. "Dün, zamanın en büyük yakalaması gerçekleşti. Erzincan'da bir TIR'ın kasasında emniyet müdürlüğümüze bağlı ekiplerce 1 ton 271 kilo eroin yakalandı" diyen Soylu, Avrupa'nın ve ABD'nin teröre karşı uyguladığı çifte standardı da eleştirdi. Soylu bu unsurlarca, örgüte karşı ciddi mücadele tavrı göremediklerini belirterek, "Bilakis üretim, dağıtım artışına yönelik adımların gelmesini, hala bu örgüte silah, lojistik destek ve yasal koruma sağlanmasını, 21. yüzyılın medeniyet normlarıyla izah edemiyoruz" dedi. Soylu, "Eğer terörün olmadığı bir dünya istiyorsak uyuşturucunun olmadığı bir dünyaya ulaşmalıyız, denklem bu kadar basittir. Çünkü para olmazsa terör de olmaz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ele geçirilen eroinde tarihi rekor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN