Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Farklı illerde operasyonları

Adana merkezli 20 ilde /PDY'ye yönelik operasyonda 42'si muvazzaf 52 asker hakkında gözaltı kararı verildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca 50 şüpheli hakkında gözaltı kararları var.

Giriş Tarihi: 11.1.2019 08:17 Güncelleme Tarihi: 11.1.2019 09:09
Farklı illerde FETÖ operasyonları

TSK'da ankesör ile FETÖ imamları ile irtibat kurdukları iddia edilen şüphelilere yönelik operasyon için bir kez daha düğmeye basıldı. İstanbul İl Jandarma Komutanlığı'nın operasyonu kapsamında birisi Albay 50 şüpheli hakkında gözaltı kararı bulunuyor.

15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içerisine sızmış mensuplarının deşifre edilmesine yönelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturmalar kapsamında;

29 KASIM 2017'DEN BU YANA SORUŞTURMALAR YÜRÜTÜLÜYOR

Örgüt içi iletişim için örgüt mensubu asker şahıslardan sorumlu sivil şahısların asker şahıslarla irtibat amacıyla kullandığı kamuya açık büfe,market vb. yerlerde kurulu hatların içeriklerinin incelenmesi suretiyle 29 Kasım 2017 tarihinden bu yana yürütülen soruşturmalar neticesinde; örgütsel iletişim amacıyla kullanılan hatlarla irtibat sağlayıp darbe girişimi veya terör örgütüne mensubiyet nedeniyle ülke genelinde yürütülen soruşturmalar kapsamında haklarında işlem tesis edilmeyen asker şahıs şüphelilerden 222'sinin firari durumda olduğu belirlendi. Yakalanan şüphelilerden 362'sinin ise etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanma talebiyle açıklamalarda bulunup faydalı bilgiler verdiklerinden bahisle serbest bırakıldıkları, 835 şüphelinin ise tutuklandığı belirlendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ile İstanbul İl Jandarma Komutanlığı arasındaki koordineli çalışma sonucunda tespit edilen;
haklarında geçmişte idari-adli işlem uygulanmayan 1 Albay, 2 Binbaşı, 1 Yüzbaşı, 2 Astsubay ve 44 darbe girişimi sonrası ilişikleri kesilen askeri okul (Deniz Harp Okulu, Hava Harp Okulu, Kuleli Askeri Lisesi) öğrencisi olmak üzere toplam 50 şüpheli hakkında yakalama ve gözaltı talimatı verildi.
Süphelilerin yakalanması ve gözaltına alınması işlemlerine İstanbul ve 15 farklı ilde İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından devam ediyor.

ADANA MERKEZLİ OPERASYONDA 52 GÖZALTI VAR

Adana merkezli 20 ilde yürütülen FETÖ/PDY'ye yönelik operasyonda 42'si muvazzaf 52 asker hakkında gözaltı kararı verildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Farklı illerde FETÖ operasyonları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN