Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son dakika haberi: 'da hattında meydana geldi!

'nın Arifiye ilçesinde bu sabah saatlerinde büyük bir meydana geldi. Şehrin her yerinden görülen patlamanın etkileri büyük paniğe yol açtı. Sakarya patlama! hattında patlama olduğu öğrenilirken itfaiye ekipleri kısa sürede olaya müdahale etmek için bölgeye sevk edildi. Bölgedeki doğalgaz vanası kapatıldı ve yangın kontrol altına alındı.

Giriş Tarihi: 14.1.2019 08:57 Güncelleme Tarihi: 14.1.2019 09:59
Son dakika haberi: Sakarya'da doğalgaz hattında patlama meydana geldi!

Sakarya'nın Arifiye ilçesinin Kemaliye mahallesinde doğalgaz hattının bulunduğu bölgede büyük bir patlama meydana geldi.

Patlama, dağlık alandaki doğalgaz hattında oldu. İtfaiye ekipleri bölgeye sevk edildi.

SAKARYA VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir: Olayın doğal gaz Bozüyük-Adapazarı ana dağıtım hattında heyelana bağlı olduğunu tahmin ediyoruz. Patlamada yaralı ve can kaybı yok.

Sabah saatlerinde BOTAŞ doğal gaz boru hattının geçtiği ilçenin dağlık bölgesinde bir patlama oldu. Patlamanın ardından alevler çıktı. Bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi yönlendirilirken, müdahalenin ardından yangın konrol altına alındı. Vali Ahmet Hamdi Nayır, bölgede heyalan kaynaklı patlamanın olduğu üzerinde durulduğunu belirtirken, olayda can ve mal kaybının olmadığını kaydetti.

Sakarya Arifiye'de doğalgaz hattı yakınında patlama!

BOTAŞ'TAN AÇIKLAMA

BOTAŞ'tan yapılan açıklamada gerekli tedbirlerin alındığı, bölgede gaz kesintisinin yapılmayacağı ifade edildi. Açıklamada şöyle denildi:

"14/01/2019 tarihinde saat 07:30 civarında Adapazarı İli Arifiye İlçesi Değirmendere köyü kırsalında yer alan 36 inç çapındaki Doğal Gaz Boru Hattında ilk bulgulara göre heyelan sebebiyle hatta meydana gelen kopmanın yangına sebebiyet verdiği değerlendirilmektedir. BOTAŞ tarafından gerekli müdahale yapılarak hat vanaları kapatılmış ve olayın meydana geldiği kısımda doğal gaz akışı durdurulmuştur. Yangın Kontrol altına alınmış olup, soğutma işlemlerinin ardından ivedilikle onarım çalışmalarına başlanacaktır. Bu süre zarfında gerekli tedbirler alınmış ve bölgenin doğal gaz ihtiyacı alternatif iletim hatlarından sağlanmaktadır"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son dakika haberi: Sakarya'da doğalgaz hattında patlama meydana geldi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN