Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhanet buluşması

Bayrak: imamları ve kumpasçı savcılar, öncesi Bahçelievler’de bir dairede bir araya geldi. Toplantıyı örgütün emniyet imamı olan ‘Kozanlı Ömer’ tertipledi

Giriş Tarihi: 13.2.2019
İhanet buluşması
17-25 Aralık yargıya darbe girişimine yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında önemli bir gelişme yaşandı. FETÖ'nün eski mahrem imamı olan gizli tanık Bayrak, 17-25 Aralık kumpasını mahrem imamlarının tezgâhladığını anlattı. Kumpas öncesinde FETÖ'nün üst düzey mahrem imamlarıyla FETÖ'cü savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç ile polislerin İstanbul Bahçelievler'de İzzettin Çalışlar Caddesi'nde, Bank Asya şubesinin yanındaki binada toplantı düzenlediklerini söyledi. Toplantıyı örgütün Türkiye Emniyet İmamı Kozanlı Ömer lakaplı Osman Hilmi Özdil'in tertiplediğini anlatan gizli tanık "Dairenin üzerine kayıtlı olduğu, örgütün İstanbul'daki istihbarattan Sorumlu Emniyet İmamı Veysel kod adlı Mensur Ünal ile örgütün operasyonel çalışmalarından sorumlu resmi görevli imamı Recai kod adlı Erol Demirhan toplantıyı ynetti. Planlanmasda Ankara İstihbarat Daire Başkanlığı'ndan sorumlu Emniyet İmamı Bahadır kod adlı Çetin Özgür ile Marmara Bölge Emniyet Sorumlusu Arif kod adlı Ali Rıza Takinkaya aktif görev yaptı. Toplantılara hem emniyette hem de adliyede görevli kişilerin katıldığını duydum. 17 Aralık'tan bir hafta kadar öncesinde Mensur Ünal ile Kartal kod adlı Türkiye Yargı İmamı operasyonun son şeklini sunmak üzere ABD'ye gidip geldi" dedi.

İLK ÖNCE '25 ARALIK' İSTENMİŞTİ
Gizli tanık Bayrak örgüt mensubu polislerin ilk başta 25 Aralık'taki operasyonun, 17 Aralık'takinden daha önce yapılması yönünde örgüt mensubu polislerin kanaati olduğunu ancak FETÖ'cü savcıların isteğiyle Reza Zarrab dosyasının öne çekildiğini anlattı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhanet buluşması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN