Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yerel seçim sonuçları burada olacak! Yozgat Belediye Başkanı kim olacak?

31 Mart Mahalli İdareler Seçimine saatler kala seçim sonuçları vatandaşlar tarafından büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Ayrıca İstanbul’da yaşayan Yozgatlılar da illerindeki seçim sonuçlarını izliyor. konusunda YSK, seçim yasaklarını kaldırır kaldırmaz en doğru ve hızlı bilgileri sabah.com.tr'de bulabilirsiniz. Yozgat şehrinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nin adayı Celal Köse oldu.

Giriş Tarihi: 30.3.2019 12:09
Yozgat yerel seçim sonuçları burada olacak! Yozgat Belediye Başkanı kim olacak?

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Yozgat Belediye Başkan Adayı Celal Köse, 1972 yılında Yozgat'ta dünyaya geldi. AK Parti Yozgat İl Başkanlığı görevinde de bulunan Celal Köse, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi mezunu. Yozgat'ta MHP'nin adayı Mehmet Erdemir olurken. CHP, Yozgat'ta aday çıkarmadı. İYİ Parti'nin Yozgat adayı ise Metin Özışık oldu. Demokrat Parti'nin Yozgat adayı ise Abdullah Doğan.

2014 yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi, Yozgat'ta %56,2 oy alarak belediye başkanı çıkarmıştı. Milliyetçi Hareket Partisi %38,2 oranında oy alarak ikinci sırada yer alırken Büyük Birlik Partisi %2,7 ile üçüncü, CHP %1,2 ile dördüncü sırada yer almıştı.

31 Mart 2019 Pazar günü kullanılacak oylar konusunda vatandaşlarların kafalarında soru işaretleri mevcut. Büyükşehir olan illerde kullanılacak oylar; büyükşehir belediye başkanı, belediye başkanı, belediye meclis üyeliği ve muhtarlık ihtiyar heyeti.

Büyükşehir olmayan illerde ise vatandaşlar; il genel meclis üyeliği, belediye başkanı, belediye meclisi üyeliği, muhtarlık ve ihtiyar heyeti için oy verecek.

Köylerde oy kullananlar ise, il genel meclis üyeliği ve muhtarlık ve ihtiyar meclisi için oy kullanacak.

Seçim sonuçları açıklanır açıklanmaz detayları sabah.com.tr'den öğrenebileceksiniz.

YOZGAT SEÇİM SONUÇLARI (TIKLA - ÖĞREN)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yozgat yerel seçim sonuçları burada olacak! Yozgat Belediye Başkanı kim olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN