Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı kimdir? Hayrettin Güngör kaç yaşında, nereli?

31 Mart yerel seçimleri için Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. Şanlıurfa'da yaşayan milyonlarca seçmen de oy vereceği isimler hakkında bilgi edinmeye çalışıyor. Bu doğrultuda, 'Hayrettin Güngör kimdir?' sorusu en çok yanıtı merak edilenler arasında öne çıkıyor. Peki, AK Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Hayrettin Güngör kimdir ve nereli? İşte merak edilen bilgiler...

Giriş Tarihi: 31.3.2019 15:30 Son Güncelleme: 31.3.2019 15:30 ABONE OL
AK Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayrettin Güngör kimdir? Hayrettin Güngör kaç yaşında, nereli?

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Hayrettin Güngör gösterildi. Şanlıurfa'da sandığa gidecek olan milyonlar oy verecekleri bireyler hakkında bilgi edinmek için arama motorlarından yararlanıyor. Bu doğrultuda, 'Hayrettin Güngör kimdir ve nereli?' sorusunun yanıtı oldukça merak ediliyor. Peki, Hayrettin Güngör kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte merak edilenler!

HAYRETTİN GÜNGÖR KİMDİR?

1965 Kahramanmaraş Göksun doğumludur. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden 1987 yılında mezun oldu ve kamu yönetimi dalında yüksek lisans yaptı.

Mali Müşavirlik yaptı ve T.Vakıflar Bankasında mali analist olarak çalıştı. 1990 yılında stajyer kontrolör olarak girdiği İçişleri Bakanlığında kontrolör, başkontrolör ve kontrolörler başkanı olarak görev yaptı. Bir dönem Devlet Muhasebe Standartları Kurulu (2006-2009) üyeliği de yaptı. 2016-2017 yıllarında Çevre ve Şehircilik Bakanlığında Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü ve Müsteşar Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2008-2018 yılları arasında Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreterliği görevini yürüttü. 09 Ekim 2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Üyeliğine atanmıştır.

Kamu mali yönetim projesi ve yerel yönetimlerin yapılanması ile yeni büyükşehir belediyelerinin kurulmasını düzenleyen kanunun hazırlık çalışmalarında yer aldı ve Türkiye Belediyeler Birliği adına öneriler hazırladı. 64. ve 65. Hükümetler tarafından yürütülen belediyelerin sorunları ve öneriler çalışmasında aktif rol aldı ve başbakan, bakanlar ve milletvekilleri düzeyinde sunumlar yaptı. Ayrıca Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Uyum Komisyonu (Yerel Yönetimler) çalışmalarında görev aldı.

İl Özel İdaresi Bütçe ve Muhasebe Sistemi", "İl Özel İdaresi Mevzuatı", "Belediye Bütçeleri Nasıl İzlenir?, "Belediyenin Organları Meclis, Encümen ve Başkan", "Belediye Teşkilatı ve Personel İstihdamı", "Belediyelerde Borçlanma ve İktisadi Girişimler" ve "Belediyelerin Genel Bütçe Payları: Analiz-Sorunlar-Öneriler" isimli yedi kitabı ve çeşitli dergilerde yönetim ve yerel yönetimler üzerine yayımlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır. Ayrıca kurum ve kuruluşların düzenlediği ulusal düzeyde çok sayıda eğitim seminerlerine çağrılı konuşmacı olarak katıldı.

Türkiye Belediyeler Birliğinin üye olduğu veya proje yürüttüğü uluslararası yerel yönetim örgütleri ve ülkelerin yurtdışında yapılan çok sayıda çalışma ve toplantılarına katıldı.

Evli ve eğitimci olan eşi Leyla Hanımdan iki kız ve bir erkek çocuk babasıdır.

ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayrettin Güngör kimdir? Hayrettin Güngör kaç yaşında, nereli?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA