Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arkadaşım Erdoğan

: Batı, arkadaşım Erdoğan’ı da son zamanlarda çok sık eleştiriyor. Rakipleriniz sizi eleştirmeye başlar başlamaz biliniz ki doğru yapıyorsunuz

Giriş Tarihi: 16.4.2019
Arkadaşım Erdoğan

Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, bugün gerçekleştireceği ziyaret öncesinde Anadolu Ajansı'na konuştu. Verdiği mesajlarla ezber bozan Lukaşenko, Batı'nın sadece kendisini değil, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı da son zamanlarda çok sık eleştirdiğine işaret ederek "Rakipleriniz sizi eleştirmeye başlar başlamaz biliniz ki doğru yapıyorsunuz. Bu yüzden ülkenin egemenliğini ve bağımsızlığını savunurken Sayın Erdoğan'ı pek çok konuda destekliyorum" dedi. Kendisinin esasen tarihçi olduğunu ve Türkiye'nin bugünkü dünyanın oluşumundaki rolünü çok iyi bildiğini, dünya kültürü, mimarı, eğitimi ve ekonomisinin oluşumuna büyük katkıda bulunduğunu ifade eden Lukaşenko şunları dile getirdi:

DÖVMEYE ÇALIŞIYORLAR
Batı sadece beni değil, arkadaşım Recep Tayyip Erdoğan'ı da son zamanlarda çok sık eleştiriyor. Hatta benden daha sık eleştiriyorlar. Türkiye'den hoşlanmıyorlar. Amerika Türkiye'nin pozisyonunu sevmiyor. Türkiye, Rusya'dan, gerçekten ihtiyacı olan ve oldukça da ucuz savunma silahları satın aldı. Bunu başka bir yerden almak imkansızdı. Türkiye'yi bu yüzden eleştirmiyorlar, artık dövmeye çalışıyorlar.
Türkiye'nin bağımsızlığı ile ilgili her politika eleştiriliyor, Türkiye'ye saldırmaya başlıyorlar. Demek ki Türkiye ulusal çıkarlarını koruma bakımından doğru bir konumda.

ERDOĞAN'I DESTEKLİYORUM
Her ne kadar aynı NATO çatısı altında olsa da Türkiye'nin karşıtları var. Rakipleriniz sizi eleştirmeye başlar başlamaz biliniz ki doğru yapıyorsunuz. Bu yüzden ülkenin egemenliğini ve bağımsızlığını savunurken Sayın Erdoğan'ı pek çok konuda destekliyorum. Ben de Belarus olarak böyle bir konumdayım. Evet, şu anda gerçekleşen pek çok eğilim Batı'nın hoşuna gitmiyor. Bu bizim Belarus'un özelliğidir. Biz tarihte ilk kez kendi bağımsızlığımızı ve egemen devletimizi oluşturuyoruz.

TÜRKİYE'NİN ETKİSİ BÜYÜK
Türkiye tarihe iz bıraktı. Bunu Türklerin tarihte güçlü bir imparatorluğa sahip oldukları gerçeğinden söylüyorum. Modern Türkiye daha fazla gelişmek için çok güçlü bir temele sahiptir. Osmanlı İmparatorluğu'nun oluştuğu bölgeye etkisini söylemiyorum bile, Türkiye'nin bugün dünyadaki etkisi çok büyük. Türk halkı köklü, kahraman ve güçlü bir halktır. Ben birçok defa Türkiye'de bulundum. Bir tarihçi olarak modern Türk halkına bakıyorum ve geçmişle köprü kurmaya çalışıyorum. Türkler atalarından çok şey aldılar. Türk milleti, eskisi gibi şimdi de parlak, kahraman ve sağlam yere basan bir millettir. AA

"ERDOĞAN İLE BİRBİRİMİZİ 'KARDEŞ' OLARAK ADLANDIRIYORUZ"
"Biz birbirimizi çok farklı şekilde anıyoruz. Biz birbirimizi 'kardeş' olarak adlandırıyoruz. Bu Erdoğan'ın inisiyatifiydi. Ben onu 'dostum' olarak da adlandırıyorum. Yakın insanlar gibi, hatta akraba yakınlığı derecesinde farklı şekillerde birbirimizi adlandırıyoruz. Güçlü zengin Türkiye ile kuzeydeki çok önemli ülke Belarus arasında iyi ilişkiler kuruyoruz. Aramızda hiçbir şekilde kapalı bir konu yok. Bu bağlamda bugün ilişkilerimiz çok yakın ve çok dostane. Bu iyi ilişkimizi hiçbir şeyin bozmaması için Tanrı'ya ve Allah'a dua ediyorum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arkadaşım Erdoğan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN