Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hukuksuz karara bir tepki de 'den

31 Mart yerel seçimlerindeki usulsüzlüklerin belgeleriyle ortaya çıkmasına rağmen emsal kararları hiçe sayarak hukuksuz bir hamleyle ’na mazbatayı verdi. İl Seçim Kurulu’nun hukuksuz kararına tepkiler giderek büyürken A Haber canlı yayınına telefonla bağlanan Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, “’dan beklenen mazbatanın iptali ve seçimlerin yenilenmesidir” dedi.

Giriş Tarihi: 17.4.2019 21:28 Güncelleme Tarihi: 17.4.2019 21:30
Hukuksuz karara bir tepki de MHP'den

Seçimlerin yenilenmesine neden olacak onca delile ve AK Parti'nin olağanüstü itirazına rağmen İl Seçim Kurulu, YSK'yı beklemeden İstanbul'da seçimi İmamoğlu'nun kazandığını açıklayarak mazbatasını verdi. İstanbul İl Seçim Kurulu daha önce de defalarca oy sayımını durdurarak seçimlere gölge düşürmüştü.

AK PARTİ'NİN İTİRAZI SONUÇLANMADAN MAZBATA VERİLDİ
AK Parti, İstanbul seçimleriyle ilgili itirazlar sonuçlanmadan mazbata verilmemesi için İl Seçim Kurulu'na başvuru yaptığını duyurmuştu. YSK'ya tam kanunsuzluk ile ilgili AK Parti'nin olağanüstü itiraz başvurusunun sonuçlanması beklenmeden İl Seçim Kurulu İmamoğlu'na mazbatasını verdi.

MHP'li Yaşar Yıldırım: YSK'dan beklenen seçimlerin yenilenmesidir

EMSAL KARARLAR ORTADAYKEN SEÇİM KURULU NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR?

Yüksek Seçim Kurulu'nun, mazbata tartışmaları ile ilgili olarak verdiği kararlar dikkat çekmişti. Kurul Kırıkkale'nin Keskin ilçesi ve Artvin'in Yusufeli ilçelerinde seçimlerin yenilenmesine karar verip mazbataları iptal etti. Bu karar seçimin yenilenmesine karar verilen tüm merkezler açısından emsal olma özelliği taşıyor. Buna rağmen İl Seçim Kurulu İmamoğlu'na mazbatayı verdi.

"YSK'DAN BEKLENEN SEÇİMLERİN YENİLENMESİDİR"
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, A Haber canlı yayınına bağlanarak çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yıldırım, "YSK'dan beklenen mazbatanın iptali ve seçimlerin yenilenmesidir" dedi..

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hukuksuz karara bir tepki de MHP'den
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN