Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Erdoğan ile Putin görüştü!

Türkiye Cumhurbaşkanı ile Federasyonu Devlet Başkanı telefonda görüştü. Görüşmede, ikili ilişkilerin yanı sıra 'teki son gelişmelerin ele alındığını belirtti.

Giriş Tarihi: 14.5.2019 00:12 Güncelleme Tarihi: 14.5.2019 01:29 ABONE OL
Başkan Erdoğan ile Putin görüştü!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun sosyal medya hesabı üzerinden Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin'in telefon görüşmesi yaptığını duyurdu.

Altun, görüşmede, ikili ilişkilerin yanı sıra İdlib'teki son gelişmelerin ele alındığını belirtti.

İşte Fahrettin Altun'un paylaşımları;

'Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin'le bu akşam bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiştir. Görüşmede ikili ilişkilerin yanısıra İdlip'te yaşanan son gelişmeler ele alınmıştır.'

Cumhurbaşkanımız, rejimin son iki haftadır İdlip Gerginliği Azaltma Bölgesine yönelik ateşkes ihlallerinin endişe verici boyutlara ulaştığını; sivillerin yanı sıra okul ve hastanelerin hedef alınıp tahrip edilmesinin terörle mücadeleyle izahının mümkün olmadığını belirtmiştir.

Cumhurbaşkanımız, rejimin amacının İdlip'te Türk-Rus işbirliğini sabote etmek ve Astana ruhunu zedelemek olduğuna işaret etmiş, İdlip'te gerilimin tırmanmasının Anayasa Komitesi'nin ihdası ve siyasi sürecin akamete uğratılması riskini de beraberinde getirdiğine dikkat çekmiştir.

Görüşmede her iki lider Soçi Mutabakatına olan bağlılıklarını teyit etmişlerdir. Sayın Cumhurbaşkanımız bugüne dek Soçi Muhtırası'nın uygulanmasında önemli mesafe kat edildiğini, buna mukabil yaşanan saldırıların ortak hedeflere zarar verebileceğini belirtmiştir.

Son olarak Bosna-Hersek'te yaşanan hükümet krizine de değinen Cumhurbaşkanımız, bölgenin uluslararası örgütlerle işbirliğini artırmasının barış ve istikrar için elzem olduğuna inandıklarını kaydetmiştir.

İşte o paylaşımlar;

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Erdoğan ile Putin görüştü!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN