Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan "İmamoğlu ile ortak canlı yayın yapacak mısınız?" sorusuna yanıt

adayı , "İmamoğlu ile ortak canlı yayın yapacak mısınız?" sorusuna, " izin vermiş. Önceliğimiz İstanbul ama gereken her şeyi konuşmaya hazırız." diyerek yanıt verdi.

Giriş Tarihi: 5.6.2019 13:43 Güncelleme Tarihi: 5.6.2019 16:25
Binali Yıldırım'dan İmamoğlu ile ortak canlı yayın yapacak mısınız? sorusuna yanıt

Bayramın ikinci günü Sivas'a giden Cumhur İttifakı'nın adayı Binali Yıldırım, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Binali Yıldırım, "Kemal Bey izin vermiş. Önceliğimiz İstanbul ama gereken her şeyi konuşmaya hazırız." diye konuştu.

"İSTANBUL SEÇİMLERİNİ BELİRLEYECEK İLLERİMİZDEN BİRİ"

Cumhur İttifakı'nın adayı Binali Yıldırım, "Sivas'ta yaşayanların iki katı kadar Sivaslı İstanbul'da yaşıyor. İstanbul seçimlerini belirleyecek en önemli illerimizden biri Sivas'tır. Sivaslıları mutlaka İstanbul'a bekliyoruz. İstanbul bayramı var, 23 Haziran bayramında Sivaslılarda bizimle beraber olsun diye çok arzu ediyoruz." açıklamasında bulundu.

Cumhur İttifakı İstanbul adayı Binali Yıldırım'dan ortak canlı yayın açıklaması!

"KEMAL BEY İZİN VERMİŞ"

Binali Yıldırım, "Mahir Bey CHP ile görüştü, Genel Başkan yardımcısıyla... Onlar da Genel Başkan Kemal Bey'e aktarmışlar. Kemal Bey de izin vermiş." dedi.

"GEREKEN HER ŞEYİ KONUŞMAYA HAZIRIZ"

Yıldırım, "Peki siz nasıl bakıyorsunuz?" sorusuna ise "Biz zaten baştan söyledik, biz her şeye hazırız. Önceliğimiz İstanbul ama gereken her şeyi konuşmaya hazırız." diyerek yanıt verdi.

Yıldırım, "Sivas'ın sizin için özelliği ne, neden ilk durağınız burası?" sorusu üzerine, şöyle konuştu:

"Sivas'ın Türkiye içini önemi var. Biliyorsunuz Osmanlı'da Anadolu toprakları işgal edilince en güvenli yer Sivas olarak belirlendi ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Samsun'da yaktığı bağımsızlık meşalesini Sivas'a kadar, Amasya, Erzurum'dan sonra Sivas'a geldi ve burada 108 gün boyunca nasıl bağımsızlığımızı kazanacağız, 'ya istiklal ya ölüm' kararlılığının verildiği il Sivas'tır. Mandanın asla kabul edilemeyeceğinin bütün dünyaya haykırıldığı yer Sivas'tır. Sivas, bu bakımdan çok önemlidir. Türkiye'nin teminatı bir ilimizdir. İstiklal ve geleceğimizin önemli bir şehridir. Benim için önemi ise ben Sivas topraklarında doğdum. Aynı zamanda benim doğduğum şehirdir. Büyüdüğüm yer Erzincan'da, ikisi arasında 5 kilometre var. Şahsımla ilgili Sivas'ın böyle bir özelliği var."

"TATİL BİTİNCE İSTANBUL'A BEKLİYORUZ"

İstanbul'da Sivaslı seçmen sayısının çok fazla olduğunun hatırlatılması üzerine Binali Yıldırım, şunları söyledi:

"Sivas'ta yaşayanların iki katından fazla Sivaslı İstanbul'un 39 ilçesinde, 961 mahallesinde yaşıyor. Dolayısıyla İstanbul seçimlerini de belirleyecek en önemli illerimizden bir tanesi Sivas'tır. Sivaslı hemşehrilerim her zaman siyasette benim yanımda durmuştur, bana omuz vermiştir. İstanbul seçimlerinde adaylığımda da destek vereceklerinden zerre kadar tereddüdüm yok. Ancak hemşehrilerime burada bir hatırlatma yapmak isterim, birçok hemşehrimiz İstanbul'dan doğal olarak memlekete geldi. Tatillerini burada geçirdiler, ancak tatil bitince mutlaka onları İstanbul'a bekliyoruz. Çünkü İstanbul'un Sivas'a, Sivaslılara ihtiyacı var. İstanbul bayramı var. 23 Haziran bayramında Sivaslılar da bizimle beraber olsun diye çok arzuluyoruz."

Yıldırım, "CHP'li rakibiniz Ekrem İmamoğlu ile ortak canlı yayına çıkma durumu söz konusuydu. Bu konuda neler söyleyeceksiniz?" hatırlatmasında bulunan basın mensubuna, "Doğru. Mahir Bey CHP ile görüştü, Genel Başkan Yardımcısı ile onlar da Sayın Genel Başkan Kemal Bey'e aktarmışlar. Kemal Bey de izin vermiş." karşılığını verdi.

"Siz nasıl bakıyorsunuz?" sorusu üzerine de "Biz zaten baştan söyledik. Biz her şeye hazırız." diyen Yıldırım, "Her şey konuşulacak mı?" diye soran gazeteciye ise "Şöyle, öncelikli İstanbul, gayet tabii her şeyi konuşuruz. Önemli olan, İstanbullu ne duymak istiyor. İstanbul önceliğimiz ama gereken her şeyi konuşuruz. Bir problem yok." yanıtını verdi.

Binali Yıldırım, İmamoğlu'nun, kiraz ağacına çıkarak kiraz topladığının hatırlatılması üzerine de "Öyle mi, güzel. Kiraz ağaçları gevrek olur. Dikkat etsin, düşmesin. O bize lazım 23'üne." değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan belediye ziyaretinde Bilgin, Yıldırım'a Kangal köpeği yavrusu hediye etti.


MAHİR ÜNAL: BAYRAMDAN SONRA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir, Celalettin Güvenç, Habibe Öçal, İmran Kılıç, Mehmet Cihat Sezal, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, merkez Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ve kent protokolünün katılımıyla valilik önündeki resmi bayramlaşma törenine düzenlendi. Ünal, resmi bayramlaşmanın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, AK Parti ile CHP arasındaki ortak yayın görüşmelerine ilişkin, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ile bir görüşme yaptıklarını söyledi.

Altay'ın da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'yla görüştüğünü ifade eden Ünal, "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun onayından sonra Sayın CHP adayı Ekrem İmamoğlu ile görüşme sağladığını, bayramdan hemen sonra temas gerçekleştirebileceğimizi ifade etti. İnşallah ortak canlı yayın için bayramdan hemen sonra bir temas gerçekleştireceğiz." ifadesini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Binali Yıldırım'dan "İmamoğlu ile ortak canlı yayın yapacak mısınız?" sorusuna yanıt
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN