Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dışişleri'nden Barış Pınarı Harekatı'nda terörden arındırılan bölgeler hakkında son dakika açıklaması!

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasında; "Cumhurbaşkanımız Sayın ’ın ABD Başkanı Trump ile yaptığı son telefon görüşmesinde belirttikleri üzere, terörden arındırılacak alanlardaki alıkoyma merkezlerinde bulunan DEAŞ unsurlarının ve yine harekat alanındaki kamplarda bulunan ailelerinin gözetimini üstleneceğiz." denildi.

Giriş Tarihi: 12.10.2019 16:27 Güncelleme Tarihi: 12.10.2019 18:14
Dışişleri'nden Barış Pınarı Harekatı'nda terörden arındırılan bölgeler hakkında son dakika açıklaması!

DışişleriBakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamada; "Türkiye'nin Barış Pınarı Operasyonu kapsamında Suriye'nin kuzey doğusunu terörden arındırarak güvenli bölge oluşturma çabasını gölgelemeye yönelik çabaları yakından takip ediyoruz." denildi. Ayrıca yapılan açıklamada Başkan Erdoğan'ın ABD Başkanı Donald Trump ile yaptığı görüşmeye dikkat çekilerek Barış Pınarı Harekatı ile terörden arındırılacak bölgelerde alıkoyma merkezlerinde bulunan DEAŞ unsurlarının ve yine harekat alanındaki kamplarda bulunan ailelerinin gözetimini üstleneceğiz." ifadelerine yer verildi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklaması;

"Türkiye'nin Barış Pınarı Operasyonu kapsamında Suriye'nin kuzey doğusunu terörden arındırarak güvenli bölge oluşturma çabasını gölgelemeye yönelik çabaları yakından takip ediyoruz.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD Başkanı Trump ile yaptığı son telefon görüşmesinde belirttikleri üzere, Barış Pınarı Harekatıyla terörden arındırılacak alanlardaki alıkoyma merkezlerinde bulunan DEAŞ unsurlarının ve yine harekat alanındaki kamplarda bulunan ailelerinin gözetimini üstleneceğiz.

Ülkemizce gözetim altına alınacak DEAŞ mensupları ve ailelerinin, bu aşamada, Suriye içinde terörden arındırılmış bölgelerde tutulması yönünde çalışmalar yapılacaktır.

DEAŞ'la ilintili yabancı terörist savaşçıların suça karışmamış eş ve çocuklarının rehabilitasyonu konusunda vatandaşı oldukları ülkeler ve uluslararası örgütlerle birlikte çalışmaya hazırız.

Öte yandan, kalıcı çözümün Suriye'de tutulan yabancı terörist savaşçılar ve ailelerinin, vatandaşlığını taşıdıkları menşe ülkelerce geri alınması, yargılanması ve rehabilitasyonundan geçtiği bilinmelidir. Bu doğrultuda uluslararası toplumun ortak çabalarını önemsiyoruz. Türkiye, uluslararası toplumun bu amaçla sarfedeceği gayretlere her türlü katkıyı vermeye devam edecektir. "

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dışişleri'nden Barış Pınarı Harekatı'nda terörden arındırılan bölgeler hakkında son dakika açıklaması!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN