Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son dakika haberi: 'nün medya yapılanmasına ilişkin davada , ve ile ilgili karar çıktı!

'nün medya yapılanmasına ilişkin görülen davada son dakika gelişmeleri yaşanıyor. ’a 8 yıl 9 ay, ’a 10 yıl 6 ay hapis. FETÖ'nün medya yapılanmasına ilişkin Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak ve 'ın aralarında bulunduğu 6 sanık ile ilgili görülen davada karar çıktı. 26. Ağır Ceza Mahkemesi, Mehmet Altan’ın beraatine karar verirken Ilıcak’u 8 yıl 9 ay, Ahmet Altan’ı ise 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

Giriş Tarihi: 4.11.2019 19:58 Güncelleme Tarihi: 4.11.2019 19:58
Son dakika haberi: FETÖ'nün medya yapılanmasına ilişkin davada Nazlı Ilıcak, Mehmet Altan ve Ahmet Altan ile ilgili karar çıktı!

Nazlı Ilıcak'a 8 yıl 9 ay, Ahmet Altan'a 10 yıl 6 ay hapis

FETÖ'nün medya yapılanmasına ilişkin Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak ve Mehmet Altan'ın aralarında bulunduğu 6 sanık ile ilgili görülen davada karar çıktı. İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi, Mehmet Altan'ın beraatine karar verirken Ilıcak'u 8 yıl 9 ay, Ahmet Altan'ı ise 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün medya yapılanmasına yönelik görülen davada karar çıktı. İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak ve Mehmet Altan'ın aralarında bulunduğu 6 sanık ile ilgili kararını verdi.

Mehmet Altan'ın beraatine karar veren mahkeme Nazlı Ilıcak'ı 'örgüte yardım etme' suçundan 8 yıl 9 ay, Ahmet Altan'ı 'örgüte yardım etme' suçundan 10 yıl 6 ay hapis cezasına hükmetti.

Mahkeme, sanıklardan Fevzi Yazıcı ve Yakup Şimşek'in 'örgüt üyeliği' suçundan 10 yıl 15 ay hapis ile cezalandırılmasını hükmetti. Yine sanıklardan Şükrü Tuğrul Özşengül'ü ise 'örgüt üyeliği' suçundan 12 yıl hapis cezası ile cezalandırdı.

Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan'ın tahliyesine hükmeden heyet, diğer üç sanığın tutukluluk halinin devamına karar verildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son dakika haberi: FETÖ'nün medya yapılanmasına ilişkin davada Nazlı Ilıcak, Mehmet Altan ve Ahmet Altan ile ilgili karar çıktı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN