Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Erdoğan talimat verdi harekete geçti

İşleri Başkanlığı, son dönemde sıkça konuşulan Ateizm, Deizm gibi inanç ve din karşıtı akımlara karşı harekete geçiyor. İslam dünyasındaki olumsuzlukların ve ortaya çıkan terör olaylarının arka planının sorgulanmadan sosyal medyada İslam'ın aleyhine kullanılmasının din karşıtı düşüncelerin yayılmasına neden olduğunu belirten Diyanet, yapacağı çalışmalarla halkı bilgilendirecek. üzerinden yapılacak dijital, görsel ve yazılı paylaşımlarla sahih dini bilgiler insanlara ulaştırılarak, İslam'da şiddete yer olmadığı, ayrımcılığın her türlüsünün yasaklandığı ve İslamiyet'in hoşgörü dini olduğu vurgulanacak.

Giriş Tarihi: 2.12.2019 14:19 Güncelleme Tarihi: 2.12.2019 14:19
Başkan Erdoğan talimat verdi Diyanet harekete geçti

DİN KARŞITI DÜŞÜNCELERE NEDEN OLUYORLAR

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın 6.Din Şurası'ndaki, "Hakla batılı karıştıran amorf inanç sistemlerinin genç kuşaklar arasında rağbet görmesinden endişe ediliyor. İstikbalimizin teminatı olarak baktığımız evlatlarımız, çoğu Batı menşeli, batılı zihin ürünü sapkın akımlar karşısında ne yazık ki savunmasız kalıyor" sözleriyle birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı düğmeye bastı. İnanç ve din karşıtı akımlarla ilk temasın daha çok popüler kültürün insan onuruna aykırı, eğlenceyi özendirici etkisi ve dinî konulardaki olumsuz örnekler üzerinden kurulduğunu kaydeden Diyanet, daha sonraki aşamalarda ise bu duygusal reaksiyonların, felsefî olarak temellendirilmeye çalışıldığını belirtti. İnanç ve din karşıtı akımların, İslam coğrafyasında meydana gelen olumsuzlukları ve ortaya çıkan terör olaylarını arka planını sorgulamadan sosyal medyada İslam'ın aleyhinde kullanıldığı ve birçok dini tema üzerinden sürdürülen bu paylaşımların, insanların inançlarının zayıflamasına, din karşıtı düşüncelerin yayılmasına neden olduğu ifade etti..

YETKİN BİLİMADAMLARI SAHA ARAŞTIRMALARI YAPACAK

Bu durumun önüne geçebilmek için kötü örneklerin dini temsil etmeyeceğini anlatacak Diyanet, ayrıca inanç problemleri konusunda sağlıklı veriler elde etmek amacıyla alanında yetkin bilim adamlarının danışmanlığında saha araştırmaları yaptıracak. Başkanlık, dine dair olumsuz paylaşımların etkilerini ortadan kaldırabilmek için uygun içerikler oluşturup sosyal medyada yayılımını sağlayacak. Başta gençlere yönelik olmak üzere inanç karşıtı akımlara karşı uyaran ve onlara verilecek cevapları içeren yazılı, görsel ve dijital yayınlar hazırlayacak. Söz konusu akımları doğuran felsefî, tarihsel ve kültürel arka planlar da Diyanet'in sosyal medya paylaşımlarıyla ayrıntılı olarak açıklanacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Erdoğan talimat verdi Diyanet harekete geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN