Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ne zaman çıkacak ve ceza indirimi hangi suçları kapsayacak? İkinci yargı paketi kapsamında af yasası var mı?

Genel ve ikinci yargı paketi kapsamında son dakika haberleri on binlerce mahkûm ve ailesi tarafından yakından takip ediliyor. Bilindiği gibi, birinci yargı paketi Meclis'ten geçmiş ve 39 maddeden oluşan yasa Resmi Gazete’de yayımlanmıştı. Böyle olunca da, 'İkinci yargı paketinde af yasası var mı, ceza indirimi olacak mı?' sorusunun cevabı o günden bu yana yoğun bir şekilde araştırılıyor. Konuyla ilgili olarak Başkan Erdoğan geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e kesin talimat vermişti, MHP lideri Devlet Bahçeli de verdikleri teklifi bekletmeye alacaklarını ifade etmişti. Peki, af yasası ne zaman çıkacak, ceza indirimi neleri kapsıyor? Af yasası son durum bilgilerini sizler için derledik.

Giriş Tarihi: 13.12.2019 10:23 Güncelleme Tarihi: 14.12.2019 02:13 ABONE OL
Af yasası ne zaman çıkacak ve ceza indirimi hangi suçları kapsayacak? İkinci yargı paketi kapsamında af yasası var mı?

Genel ve ikinci yargı paketi ile ilgili son dakika haberleri, konunun doğrudan muhatabı olan vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Zira, geçtiğimiz günlerde Başkan Erdoğan, AK Parti MYK toplantısında Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün infaz düzenlemesi ile ilgili sunumunu dinlemiş ve kesin talimatlarda bulunmuştu. Erdoğan, belirlediği 10 suçtan 6'sına kesinlikle ceza indirimi yapılmaması talimatını vermişti. MHP lideri Devlet Bahçeli de 2018 yılında verdikleri teklifi bekletmeye alacaklarını belirtmişti. Durum böyle olunca da, binlerce mahkûm ve yakını tarafından konuya yönelik araştırmalar artış gösterdi. Bu doğrultuda, 'Genel af yasası ne zaman çıkacak, ceza indirimi neleri kapsayacak?' sorusunun yanıtı oldukça merak ediliyor.

AF YASASI NE ZAMAN ÇIKACAK, CEZA İNDİRİMİ KAPSAMI NELER?

Başkan Erdoğan, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'e kesin talimat vererek, 6 suçun af yasası ceza indirimi kapsamı içerisinde bulunmamasını istedi.

İKİNCİ YARGI PAKETİNDE AF YASASI VAR MI?

Bilindiği gibi, birinci yargı paketi Meclis'ten geçmiş ve 39 maddeden oluşan yasa Resmi Gazete'de yayımlanmıştı. Peki, ikinci yargı paketinde af yasası var mı?

Konuya yönelik son dakika detaylarını sizler için derledik.

ARKADAŞINA GÖNDER
Af yasası ne zaman çıkacak ve ceza indirimi hangi suçları kapsayacak? İkinci yargı paketi kapsamında af yasası var mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN