Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’e kötü haber: O villa yıkılacak

Sözcü yazarı ’in ’daki kaçak villasının yıkım kararına ilişkin yapmış olduğu yürütmenin durdurulmasına yönelik başvuru 1. tarafından oy birliğiyle reddedildi. Karar 7 gün içinde ’ne tebliğ edildikten sonra villanın kaçak eklentileri yıkılacak

Giriş Tarihi: 23.5.2020 00:17 Son Güncelleme: 23.5.2020 12:35 ABONE OL
Yılmaz Özdil’e kötü haber: O villa yıkılacak

Geçen hafta Bodrum Belediyesi'nin kaçak eklentileri yıkım kararından sonra Yılmaz Özdil'in talebiyle Muğla 1. İdare Mahkemesi yürütmenin durdurulması kararı vermişti. Tüm evraklarla birlikte açılan davaya cevap vermesi için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Bodrum Belediyesi'ne 30 günlük süre verilmişti. Aynı gün hazırlanan raporların tekrar mahkemeye sunulması neticesinde verilen karar kaldırılarak yürütmenin durdurulması oy birliğiyle reddedildi. Edinilen bilgilere göre kararın Bodrum Belediyesi'ne 7 gün içinde tebliğ edilmesinin ardından villanın kaçak eklentilerinin yıkılacak.

Yılmaz Özdil'in kaçak villası için mahkeme kararı! 'Kaçak Yapı Yürütmeyi durdurma' talebi reddedildi | Video

Kaçaklar nasıl tespit edildi?

*Bakanlık ekipleri tarafından yapılan incelemeler sonucunda ilk olarak ana binanın altında bulunan bodrum katın kaçak olduğu tespit edildi. Ana binanın altındaki bodrum katın büyük bir kısmı binanın altında, bir kısmı da dışarıya cepheli olarak yerleştirilmiş durumda. Dolayısıyla bodrum katın daha sonradan yapılma ihtimali bulunmuyor.
*Yapı kayıt belgesinde 45.5 metrekare olarak gözüken terasın, yerinde yapılan incelemelerle 71 metrekare olduğu tespit edildi. Kanun gereği imar barışından ancak 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılan binaların sahipleri faydalanabiliyor. Ocak 2018'in hava fotoğraflarına bakıldığında terasın gözükmediği tespit edildi.
*Mevcut yapı kayıt belgesi ise 2018'in 9. ayında alınmış. Yapı kayıt belgesindeki fotoğraflara terasın bitmiş hali konulmuş ama bunların imalatları 2018'in Ocak ayında gözükmüyor.
*Yapılan incelemede bahçede 13,5 metrekare jeneratör odası, 18 metrekare müştemilat, 9.5 metrekarelik deponun olduğu, fakat bu yapıların da Ocak 2018 hava fotoğraflarında gözükmediği tespit edildi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Yılmaz Özdil’e kötü haber: O villa yıkılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA