Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son Dakika Haberi: Dışişleri Bakanı 'ndan flaş açıklamalar

Son Dakika Haberi: Dışişleri Bakanı gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Rusya, Almanya, Fransa ve İngiltere ile turizme ilişkin önemli görüşmeler yapıldığını aktaran Çavuşoğlu, bu konuda çalışmaların devam ettiğini dile getirdi. Çavuşoğu açıklamasında, "Almanya, Fransa ve İngiltere ile turizm konusunda 4'lü toplantı yaptık. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile iki sefer görüştük. Rus turistlerin de ülkemize gelmek istediğini biliyoruz." dedi.

Giriş Tarihi: 23.5.2020 22:23 Son Güncelleme: 23.5.2020 22:27 ABONE OL
Son Dakika Haberi: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan flaş açıklamalar

Son Dakika Haberi: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Rusya, Almanya, Fransa ve İngiltere ile turizme ilişkin önemli görüşmeler yapıldığını aktaran Çavuşoğlu, bu konuda çalışmaların devam ettiğini dile getirdi.

Çavuşoğu açıklamalarına şöyle devam etti: Almanya, Fransa ve İngiltere ile turizm konusunda 4'lü toplantı yaptık. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile iki sefer görüştük. Rus turistlerin de ülkemize gelmek istediğini biliyoruz.

"TURİZM SADECE ANTALYA VE ALANYA İÇİN DEĞİL TÜRKİYE İÇİN ÖNEMLİ"

Turizm sadece Antalya ve Alanya için değil Türkiye için önemli. Bizim de önceliklerimizden bir tanesi. Kendim Dışişleri Bakanıyım ama Kültür ve Turizm Bakanımızın 4 tane yardımcısı var ben de onlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Bu seneyi az hasarla geçeceğiz. Ondan sonra hedeflerimize emin adımlarla ilerleyeceğiz.

"GELMEK İSTİYORLARSA DA BİRLİKTE ÇALIŞMAMIZ LAZIM"

"Biz biliyoruz ki Alman, Rus dostlarımız da Avrupa'daki, Türkiye'ye gelip de ülkemizi bilen herkes gelmek istiyor. Pandemi konusunda da diğer alternatif ülkelerdeki seviyeyi vaka ve diğer rakamlarla, sağlık kapasiteleriyle bizi kıyasladıkları zaman Türkiye ön plana çıkıyor. Bu nedenle gelmek istiyorlar. Gelmek istiyorlarsa da birlikte çalışmamız lazım. O insanların Türkiye'ye gelip tatil yapmasını birlikte sağlamamız lazım."

"TARIMI DA İHMAL ETMEMEMİZ LAZIM"

"Alanya, Antalya olarak turizm önemli bir sektör ama tarımı da ihmal etmememiz lazım. Dünyanın geleceği tarımda. Gelecekte çatışmalar tarım sektörü üzerinden olacak. Gıda güvenliğinden bahsediyorum. Çok şükür bu pandemi döneminde sağlık güvenliği bakımından da hiçbir sıkıntımız olmadı, dünyaya model olduk. Gıda güvenliği bakımından da hiçbir sıkıntımız olmadı. Dünyaya da çok ürün ihraç ettik."

Turizm sezonu ne zaman başlıyor? Oteller ve tatil sezonu ne zaman başlayacak?

ARKADAŞINA GÖNDER
Son Dakika Haberi: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan flaş açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA