Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FİNAL FOUR HABERLERİ

Final four ile ilgili tüm haberler için doğru yerdesiniz. Güncel, son dakika Final Four haberleri ve en sıcak haber akışını bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Final four konu başlığı ile ilgili haberler tarih ve giriş saatine göre aşağıda sıralanmıştır. Son yayınlanan haber ilk sırada yer almaktadır. En güncel haberler listesi üzerinden merak ettiğiniz konuyla ilgili tüm gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Toplam 144 Final Four haberi yer almaktadır.

Güncelleme Tarihi: 17.06.2024 00:00
FİNAL FOUR İLE İLGİLİ HABERLER

Euroleague Dörtlü Final (Final Four), kulüpler düzeyinde Avrupa Basketbol Şampiyonu'nu belirlemek için EuroLeague (okunuşu → Yürolig) organizasyonu içinde 1988'den beri kullanılan yöntemdir.

Dörtlü Final şeklinde her yıl bir şehirde düzenenlen bu turnuva finali ilk kez Belçika'da düzenlenmiş ve şampiyon Tracer Olimpia Milano olmuştur. Türkiye'de bir kez İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu'nda 1992 yılında düzenlenmiş, şampiyon yine Yugoslav Partizan takımı olmuştur. Turnuvanın Türkiye'deki ikinci ayağı 2012'de, İstanbul şehrinde düzenlenmiştir.

SON DAKİKA