Lazer lipoliz ile vücut şekillendirme

Giriş Tarihi: 16.12.2014 15:15 Güncelleme Tarihi: 3.1.2015 09:53
Lazer lipoliz ile vücut şekillendirme
Bölgesel incelmede yapılacak her türlü uygulamada başarı oranının doğru kişiye doğru yöntemin uygulanması ile mümkün olduğunu vurgulayan Medikal Estetik Uzmanı Dr. Nüket Eroğlu, merak edilen soruları cevapladı.

Dr. Nüket Eroğlu, spor ve diyet ile bölgesel yağ fazlalıklarından kurtulmanın zor olabileceğini belirtti. Bölgesel yağ fazlalıklarından kurtulmak için güvenilir işlemin lazer lipoliz olabileceğini söyledi.

*Diyetle bölgesel yağlardan kurtulmak mümkün müdür?

Diyetin yeri bölgesel yağ yakımı değil, tüm vücut ağırlığından kayıp olduğunu anlatan Dr Nüket Eroğlu, diyet yaptıkça vücudun çoğunlukla üst kısmından kilo kaybedeceğini söylüyor. Yüz ve dekolte bölgesi çökebilir diyen Dr Nüket Eroğlu, kilo alınırken de bu durumun tam tersine olduğunu belirtiyor. Bel-göbek ya da basen hattından kilo alınabilir. Bu nedenle kilo alıp vermeler sırasında beden oranı iyice bozulabilir.

*Lazer lipoliz nasıl yapılır?

Lazer lipolizin, istenmeyen yağ depolanmaları için uygulanan, narkoz gerektirmeyen ve acısız-ağrısız uygulanabilen vücut şekillendirme yöntemi olduğunu anlatan Dr Nüket Eroğlu, genel anestezi yapılmadığından dolayı hastanede yatmayı gerektirmeyeceğini vurguluyor ve gündelik hayata operasyonun hemen ardından dönülebileceğini belirtiyor.

Lazer lipoliz, esas olarak lazer ışığı ile doğrudan yağ hücresinin zarının patlatılması prensibine dayanır. Sıklıkla üst karın, alt karın, sırt, bel, basen, bacak içleri, diz de uygulanmaktadır.

Klasik liposuction metodlarıyla vücut şekillendirmenin zor olduğu kol, gıdı, ayak bilekleri gibi vücut bölgelerine rahatlıkla uygulanabilmektedir.
Lazer lipoliz yağ dokusunu yok ederken , elastin kollagen liflerini de uyararak cildi sıkılaştırmaya yardımcı olur. Bu uygulama cilt gevşekliğinin kaybolmasını, cildin daha gergin ve genç görünmesini sağlamaya yardımcı olur. Lazer Lipoliz yapılan bölgelerde klasik liposuction gibi çukurluklar kalmaz.

*Lazer lipoliz kaç aşamalıdır?

Dört aşamalıdır:

1.Lokal olarak yapılacak bölgenin uyuşturulması
2.Lazer ile yağların eritilmesi
3.Yağların çekilmesi
4.Cildi sıkılaştırmak için lazer lipoliz ve süper ultrasonik lipoliz ile çalışılması

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN*Süper ultrasonik lipoliz hangi amaç için kullanılır?

1. Kadın vücudunda kum saati görünümü
2. Erkek vücudunda atletik görünüm ve jinekomasti tedavisi
3. Alınan yağlar kullanılarak yüzde yanak dolgunluğunun sağlanması
4. Meme ve popo yuvarlaklığının sağlanması

Yukarıda bahsedilen yuvarlaklıkları sağlamak için super ultrasonik lipoliz ile alınan yağlar gerekli yerlere enjekte edilerek yapılabilmektedir.

AĞRI VE SIZI HİSEDİLİYOR MU?

Süper ultrasonik lipoliz , yüzeysel liposuction ile çalışır. Yani high definition sonucu sadece yüzeysel liposuction ile deriye güvenli bir şekilde yaklaşılabilmekte ve böylece deri gerginliği sağlanabilmektedir. Tüm bu aşamalarda hasta acı, ağrı, sızı hissetmez.

BİLİNMESİ GEREKENLER

•Kullanılan kanüller 0.6-1.2 mm olduğu için iz bırakmaz.
•Vücut mekanik darbeye uğramadığı için morluk olmaz ve uzun dönem korse giyilmesi gerekmez.
•Fototermal etkiyle damarlar koagulasyon olduğundan kanama görülmesi engellenir ve morarma olmaması sağlanır.
•Genel anestezi gerektirmez.
•Etki kalıcıdır. Oluşturulanvücut şekli kilo alınsa dahi eski haline dönmez.
•Acı, ağrı, sızı yoktur.
•Emboli riski içermez.
•Hasta gündelik yaşamına hemen dönebilir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lazer lipoliz ile vücut şekillendirme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN