Üst göz kapağınızdaki fazlalıklar yüz larını arttırabiliyor

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Op.Dr.Ömer Buhşem, üst göz kapağındaki fazlalıkların yüz larını artırdığını söyledi.

Giriş Tarihi: 3.3.2015 15:59
Üst göz kapağınızdaki fazlalıklar yüz kırışıklıklarını arttırabiliyor

Op.Dr.Ömer Buhşem, "Bazen yapısal bazen de yaşla artan üst göz kapağındaki sarkıklık ve cilt fazlalıkları, yüz estetiğini de bozmakta ve ların artmasına neden olmakta hatta makyajın bile dağılmasına yol açarak günlük hayatı da çekilmez hale getirebilmektedir" dedi.

Göz kapağındaki cilt fazlalığı ve ağırlığın kapak kaslarında yorgunluğa yol açtığını, bu ağırlıkla başa çıkabilmek ve daha iyi görüş alanı oluşturabilmek için alın kaslarımızı kullanarak kaşlarımızı yukarı kaldırmak zorunda kaldığımızı anlatan Op.Dr.Ömer Buhşem, "Kaşları sürekli yukarıya kaldırmak alın kırışıklıklarının ve kaş arası kırışıklıkların artmasına yol açtığı gibi şiddetli baş ağrılarının da sebebi olabilir. Bu durumda ilk olarak Estetik Plastik cerraha başvurmalı ve üst göz kapağı ameliyatı hakkında bilgi almalısınız. Ben hastalarıma bu işlemlemin hem sağlık hem de estetik açıdan çok faydalı olabileceğini söylüyorum.

Üst göz kapağı ameliyatı genellikle lokal anestezi ile rahatlıkla yapılabilen, hastanede yatmanızı gerektirmeyen, işlem sonrası ertesi gün ufak bir bant ile günlük hayatınıza dönebileceğiniz, nispeten rahat bir cerrahi işlemdir. Kendi kendine eriyen dikişler kullanılabileceği gibi alınması gereken dikişler de kullanılabilir. Dikişlerin alınması en fazla 5-6 günde tamamlanır. Üst göz kapağı ameliyatı ehil ellerde yapıldığında izler çok iyi gizlenebilir ve gözle görünmesi çok zor hale getirilebilir. Ameliyat sonrası gerek görülürse lazer ile sıkılaştırma işlemleri de eklenebilir. Bir diğer önemli husus da üst göz kapağı cilt fazlalığı olan ve kaşlarını alın kaslarını kullanarak kaldıran kişilerde, alına botoks işlemi uygulandığında kişi kaşlarını yeterli kaldıramayacağı için üst göz kapaklarında olağanüstü ağırlık hissi ve görüş alanı kısıtlanması yaşayabilir. Üst göz kapağı ameliyatı sonrasında ise botoks yaptırılabilir ve böyle bir sıkıntı oluşmaz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üst göz kapağınızdaki fazlalıklar yüz kırışıklıklarını arttırabiliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN