Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güzel görünmenin yolu doğal dan geçiyor

lı görünmek isteyen kadınlar fazlasıyla zaman ve efor harcamak zorunda kalıyor. Bu durumla karşı karşıya kalan kadının ilk tercihi artık doğal görünümlü kalıcı oluyor.

Giriş Tarihi: 3.4.2015 15:50
Güzel görünmenin yolu doğal makyajdan geçiyor

Kalıcı uzmanı ve eğitmeni Ümit Gök, "Her zaman lı olmak isteyip ancak makyaj yapamayan veya eli titreyen, gözleri iyi görmeyen bir kadının eyeliner çekememesi durumunda kalıcı makyaj gerçekten büyük bir kurtarıcı" dedi.

Alerji riski yok

Ümit Gök, makyaj uygulamalarındaki malzemelerin, bitki köklerinden elde edilen doğal boyalardan elde edilmesi nedeniyle hiçbir cilt tipine zarar vermediğini ve alerji riski taşımadığını belirtti. Gök, "Kalıcı makyaj; tek kullanımlık steril micro iğneler ile derinin üst katmanına zerk edilme işlemidir" bilgisini verdi.

Ümit Gök, kalıcı makyajı seyrek kaşlı, kaş tipinde bozuklukları olan kişilerin kaşlarına şekil verme ya da var olan kaşının şeklinden memnun olmama durumunda, göz kapağı üstüne eyeliner veya göz altı çizgisini netleştirme, dudak kenarı çizgisi net olmayanların dudak hatlarını netleştirme ya da dudakları ince olanların silikona gerek kalmadan daha dolgun bir görünüm kazanması için kalıcı doğal makyaj uygulaması ile her zaman renkli dudaklara sahip olabildiklerini söyledi.

Ameliyat sonrası renk kayıplarında da uygulanıyor

Parlak renkli ve ışıltılı bir cilde sahip olmak için kalıcı allık uygulaması yaptıklarını belirten Ümit Gök, ayrıca medical olarak ciltteki pigmentasyon bozuklukları "vitiligo" alopecia sonucu kıl dökülmeleri veya "mastektomi"( kanser sebebiyle göğsün cerrahi olarak çıkarılması işlemi ), meme başı etrafı kısmının tekrar şekillendirme işlemini de kalıcı makyaj uygulamasıyla yapabildiklerini açıkladı.

Seyrek saçlılar için saç efekti uygulaması

Gök, saç diplerindeki seyrekliklere de kalıcı makyaj ile kıl efekti verilerek daha dolgun bir görüntü verilebildiğini, özellikle erkeklerin bu yönteme yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Erkeklerde deep-liner yaptırıyor

Ümit Gök, yüze doğal bir güzellik katan kalıcı makyajın artık günümüzde erkekler tarafından tercih edilmeye başladığını, erkeklerin göz altına deep-liner uygulattığını ve bunun hiçbir şekilde belli olmamasını istediklerini söyledi. Kalıcı makyaj uygulaması yapan kişilerin sertifikalı ve eğitimli olması gerektiğini belirten Gök, "Sterilizasyonu sağlanmış ortamlarda bu işi yapabilmek işin en önemli kuralıdır" dedi.

Kalıcı makyajla istediğiniz görünüme sahip olabilirsiniz

Ümit Gök, doğal kalıcı makyaj ile silikon ya da dolgu gibi uygulamalara gerek kalmadan dolgun ve biçimli dudaklara sahip olunabileceğini belirterek "Gözlerinin küçüklüğünden şikayet edenler daha iri badem şeklinde gözlere sahip olabilir, cilt tonuna göre yanaklara uygulanan allık uygulaması ile her daim canlı bir surata sahip olabilir" açıklamasında bulundu.

Kişiye en uygun kalıcı makyajın yapılabilmesi için öncelikle kişinin yüz orantısına uygun bir demo çalışması yapılarak ideal görüntü tespit edildiğini belirten Gök, "Sonrasında kişinin cilt rengine en uygun olan boyalar seçilir, ardından ortalama 1 saat süren işlem başlar. Bu işlemden 3 hafta sonra tekrar bir uygulama yapılarak uygulama mükemmelleştirilir ve kalıcılığı sağlanır" açıklamasında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güzel görünmenin yolu doğal makyajdan geçiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN