adaylarına desteği

Giriş Tarihi: 22.5.2015 14:43 Güncelleme Tarihi: 22.5.2015 15:49
Anne adaylarına tüp bebek desteği

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, hayata geçirdiği projeyle adaylarına ücretsiz sahibi olmaları amacıyla tedavi imkanı sunmaya başladı.

İlk etapta 40 yaşını aşmamış, dar gelirli 80 ailenin çocuk sahibi olması hedeflenen proje kapsamında Büyükşehir Belediyesi ile Gazi Nova Fertil Tüp Bebek Merkezi arasında, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in de katılımıyla protokol imzalandı.

Bakan Şimşek, merkez önünde düzenlenen törende, sosyal sorumluluk projesi gerçekleştiren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ni tebrik etti. Sağlık alanında Türkiye'nin büyük mesafe katettiğini belirten Şimşek, şöyle konuştu:

"Dünyanın gelişmiş ülkelerinin 30 yılda başardığı sağlık projelerini Türkiye 10 yılda başardı. ve bebek ölüm oranlarının düşürülmesinde önemli mesafeler katettik. Hükumetin bazı meselelere el atması gereken hususlar var. Tüp bebek projesi de bunlardan biri. Bugün Türkiye artık kanser ilacını kendisi üretme projesini başlattı. Medikal ekipmanlarını Türkiye'de üretip dışa bağımlılığı azaltmıştır."

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de en mutlu günlerinden birini yaşadığını ifade etti.

Toplumun temelini ailenin oluşturduğunu, ailenin ise çocuklar ile güzelleştiğini vurgulayan Şahin, "Geleceğimiz için evlatlarımız çok önemli. Bazen evlatlarımız ile bazen de evlatsızlık ile sınav oluruz. Ancak evlat isteyip de sahip olamayan aileler var. Bize düşen ise onların işini kolaylaştırmak. Bugün de bunu gerçekleştirdik. İlk etapta 80 kadın merkezimizden ücretsiz yararlanacak" dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı döneminde birçok kadının tüp bebek konusunda sorunlarını anlattığını anımsatan Şahin, yaptıkları araştırma sonucunda 800 anne adayının bebek beklediğinin tespit edilmesi üzerine merkez oluşturma kararı verdiğini kaydetti.

Sağlık Bakanlığı ile yaptıkları görüşmenin ardından Gazi Nova Fertil Merkezi ile bir protokol imzaladıklarını vurgulayan Şahin, kriterleri uyan anne adaylarının merkezde tüp bebek tedavisi görebileceklerini dile getirdi.

Gazi Nova Fertil Tüp Bebek Merkezi Medikal Direktörü Doçent Dr. Ruşen Atmaca ise anne adayların yaşadıkları sıkıntıları yakından bildiklerini belirterek, Büyükşehir Belediyesi'nden gelen sosyal sorumluluk projesini kabul ettiklerini söyledi. Konuşmaların ardından Şahin ile Akmelek protokolü imzaladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anne adaylarına tüp bebek desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN