Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İple asılarak güzelleşme

Başlığı okuyup hemen korkmayın. Bu asma bildiğinizin tam aksine gençlik ve güzellik için yüz germede kullanılan iple asma yöntemi.

Giriş Tarihi: 29.5.2015 15:35
İple asılarak güzelleşme

Dünyada iple asmanın babası olarak tanınan Rus doktor Marlen Sulamanidze tarafından geliştirilen ve dünyaya yayılan yöntem başta Hollywood yıldızları olmak üzere ülkemizde de ünlü ünlüz bir çok kadın tarafından tercih ediliyor.

Üstelik cerrahi işleme gerek duyulmadan 30 dakikada ve yüzde eriyen özel dikenli iplerle uygulanan yöntemin Türkiye'deki uygulayıcılarından biri de yöntemi iple asmanın babası olan Sulamanidze'den öğrenen Dermotolog Erçin Özüntürk.Sulamanidze'nin arkadaşı olduğunu söyleyen Özüntürk "Öncelikle yöntem daha çok iple örümcek ağı gibi yüzlerce iple uygulanıyordu. Ancak arkadaşım Sulamanidze yöntemi daha da geliştirdi. Şimdi 10 iple mucize yaratıyoruz.Hiç bir kesi ya da cerrahi işlem olmadan iple asarak gençliği getiriyoruz. Yeni asma yöntemi Haziran ayından itibaren ülkemizde uygulamaya başlayacağım" dedi.

İlerleyen yaşla birlikte ciltte meydana gelen kırışıklıklar, sarkmalar kadınların korkulu rüyası. Ama son dönemde estetik operasyonlarına gerek kalmadan geliştirilen yöntemlerle zamanı durdurmak mümkün. Rus doktor Marlen Sulamanidze tarafından geliştirilip dünyaya yayılan ve son zamanlarda ülkemizde de popüler olan yüz germe tekniği 'iple asma' yöntemi herkesin dilinde. Çünkü sadece 30 dakikada uygulanan yöntem, gençlik iksiri gibi. İple yüzme germeyi bir çok Hollywood yıldızına uygulayan ve dünyada kullanılmasını sağlayan bu nedenle dünyada iple asmanın babası olarak tanınan Plastik ve Estetik Cerrahı Prof.Dr. Marlen Sulamanidze, Tiflis'te organize edilen kongrede 1988 yılından bu yana üzerinde çalıştığı yöntemin geldiği en son noktayı meslektaşları ile paylaştı.

İPLE ASARAK GENÇLEŞTİRİYOR

İşte bunlardan biri de Dermotolog Erçin Özüntürk oldu. Özüntürk, Rus doktor Sulamanidze'nin arkadaşı olduğunu belirterek "Yöntemi bizzat iple asmanın babasından öğrenmek ve uygulamak benim için çok önemli. Arkadaşım iple yüz germe konusunda 1988 yılından bu yana çalışıyor. Bu yöntem ameliyatlarda kullanılan cerrahi ipliklerle yapılıyor. Ancak, iplerin üzerinde minik dikenler var" dedi. Önceleri örümcek ağı verilen yöntem uygulanıyordu. Bunda yüze yakın dikenli ip kullanılıyordu. Ve insanın yüzü ip ve iğnelerle doluyordu. Sulamanidze bu yöntemi daha da geliştirdi. Aptos denilen iple asma yöntemiyle artık yüzün sağ ve sol tarafında toplamda 10 kılçıklı ameliyat ipi kullanıyoruz. Ameliyat ipleri 20-21 gün sonra eriyerek yok oluyor. Kılçıklarda derinin cilt takabasına yerleşerek hem dokuyu hem de hücreleri kamçılıyor. Cildi gerdirmenin yanında daha kaliteli bir cilt yapısına kavuşulmuş olunuyor" dedi.

HAZİRAN'DA TÜRKİYE'DE

İple asmada son geliştirilen yöntemi gelecek aydan itibaren uygulamaya başlayacağını söyleyen Özüntürk, Rus doktor Sulamanidze'nin de Haziran ayından Türkiye'de olacağını belirtti. Özüntürk, iple asma yönteminde en son yenilikleri de şöyle anlattı:

"Önceleri örümcek ağı verilen yöntem uygulanıyordu. Bunda yüze yakın dikenli ip kullanılıyordu. Ve insanın yüzü ip ve iğnelerle doluyordu. Sulamanidze bu yöntemi daha da geliştirdi. Aptos denilen iple asma yöntemiyle artık yüzün sağ ve sol tarafında toplamda 10 kılçıklı ameliyat ipi kullanıyoruz. Ameliyat ipleri 20-21 gün sonra eriyerek yok oluyor. Kılçıklarda derinin cilt takabasına yerleşerek hem dokuyu hem de hücreleri kamçılıyor. Cildi gerdirmenin yanında daha kaliteli bir cilt yapısına kavuşulmuş olunuyor."

Bu yöntemi sadece yüzde değil, kaşları kaldırmak, burnu biçimlendirmek, gıgıyı yok etmek, sorkan kolları toparlamak, göğüsleri yukarı kaldırmak, popoyu kaldırmak ve bacakları düzgün hale getirmek için de kullandıklarını söyleyerek "Aptos ile yüz germe işlemi, özellikle yaşlanma belirtilerinin yeni başladığı, yüzde gevşeme ve sarkmanın çok fazla olmadığı orta yaş hastalara uygulanmaktadır. Lokal anestezi altında uygulanıyor. İşlem süresi yaklaşık 30 dakika. Hızlı bir iyileşme ile gündelik yaşama anında dönülüyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İple asılarak güzelleşme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN