Türkiye'nin en iyi haber sitesi

zayıflatıyor

nın vermede olumlu etkisinin olduğu ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 15.6.2015 14:46 Güncelleme Tarihi: 15.6.2015 14:48
Antep fıstığı zayıflatıyor

Alman Aerztezeitung internet sitesinin haberine göre; Kaliforniya üniversitesinde yapılan araştırmada, yüksek besleyici değerlere sahip nın aynı zamanda vermede olumlu etkisi olduğu ortaya çıktı.

Bilim adamları, uygulayan 52 aşırı kilolu hasta üzerinde yaptıkları araştırmada, bir gruba ara öğün olarak 240 kalori değeri olan Antep fıstığı, bir gruba da 220 kalori değeri olan tuzlu bisküvi verdi. 12 hafta süren araştırmanın sonunda, Antep fıstığı yiyen grubun kısa sürede hedeflenen kiloya ulaştığı görüldü. Ayrıca Antep fıstığı verilen grubun trigliserit değerlerinin daha düşük olduğu gözlendi.

Öte yandan ABD'de yapılan diğer bir araştırmada, kabuklu Antep fıstığının, soyulmuşuna oranla daha az miktarda tüketildiği ortaya çıktı. Bir gruba soyulmuş Antep fıstığı, diğer gruba kabuklu Antep fıstığı veren araştırmacılar, kabuklu fıstığın daha az miktarda tüketilerek aynı doygunluğa ulaşıldığını gördü. Bilim adamları, soyulmuş Antep fıstığı kabuklarının görüntüsünün deneklerin daha az yemesine neden olduğunu belirtti. Soyulan kabukların hemen atılması halinde ise deneklerin daha fazla Antep fıstığı yediği görüldü.

British Journal of Nutrition dergisinde yıl başında yayımlanan bir araştırmada da yüksek yağ oranı ile bilinen Antep fıstığındaki yağın bir bölümünün kullanılmadan insan vücudundan atıldığı belirtilmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antep fıstığı zayıflatıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN