Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anne adaylarının yeni trendi ''

Anne adaylarının doğuma kısa bir süre kala düzenledikleri organizasyonları son dönemlerin modası haline geldi. Moda Yazarı Merve Tüzün, ye gidecek davetlilerin bebeğin ve anne adayının ihtiyaçlarını gözeterek hediye seçmelerini önerdi.

Giriş Tarihi: 29.8.2015 16:13
Anne adaylarının yeni trendi 'baby shower'

ANNE ADAYLARININ YENİ MODASI BABY SHOWER

Genellikle bebeğin doğumuna 1 ay kala anne tarafından düzenlenen organizasyonlarla bebeğin son ihtiyaçları tamamlanarak, davetliler tarafından doğacak olan bebeğe hediyeler getirilmesi amacıyla düzenlenen leri ülkemizde de yoğun ilgi görüyor. Dilimize İngilizce'den geçen Baby Shower, "bebeğe hediye yağmuru anlamı taşımakla birlikte organizasyonda davetliler anneye de hediye getirebiliyor. Bebek sahibi olacak annenin evinde veya isteğe göre butik otel salonları ve kafelerde düzenlenen organizasyonlara anne adayının akrabaları ve arkadaşları gelerek hem bebek için yapılacak hazırlıklar konuşuluyor hem de eğlenceli aktiviteler düzenleniyor. Genellikle bebek kız olacaksa pembe, erkek olacaksa mavi renklerin ağırlıkla kullanıldığı partilerde bebek için ufak hediyelik eşyalar hazırlanıyor. Kapı süsü, renkli patikler, bebeğin adını taşıyan yastıklar, lohusa terliği/tacı gibi birçok tasarım organizatör tarafından hazırlanıyor. Ayrıca partiye gelen davetlilere hatıra olması için kimi zaman bebeğin adının yazılı olduğu ya da renkli aksesuarlarla süslenen kolonya şişeleri, lavanta keseleri, minik kurabiyeler ve şekerlikler gibi ufak hediyelik eşyalar da tasarlanıyor.

PARTİYE NE GÖTÜRMELİ?

Son zamanların yükselen trendi Baby Shower partileri hakkında bilgi veren Moda Yazarı Merve Tüzün, partiye gidecek davetlilerin bebeğin ve anne adayının ihtiyaçlarını gözeterek hediye seçmelerini önerdi. Yurt dışında bu tür organizasyonların anneye sürpriz olarak arkadaşları ya da kardeşleri tarafından düzenlendiğini ve davetlilere ihtiyaç listesi verilerek aralarından bir hediye seçip gelebileceklerinin söylendiğini dile getiren Tüzün, "Ancak Baby Shower ülkemizde yeni alışılan bir parti tarzı olduğundan biraz farklı uygulanıyor. Türkiye'de Baby Shower partileri genellikle anne tarafından yapılıyor ve anne eksiklerini söylemekten çekindiği için davetliler hediyelerini kendileri seçiyor. Baby Shower partisine katılacak olan davetlilere tavsiyem bebek kıyafetleri, emzik, biberon, bebeğin adının yazılı olduğu ahşap panolar, doğumda dağıtılması için ufak hediyelik eşyalar, bebek patikleri ve ayakkabıları gibi sürekli ihtiyaç ya da süs eşyaları götürmeleri. Ancak klasik bir biberon almaktansa aldığınız biberonu taşlarla süsleyerek partiye ve parti sahiplerine verdiğiniz önemi vurgulayabilir, kendinizden bir şeyler katabilirsiniz diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anne adaylarının yeni trendi 'baby shower'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN