Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ne dikkat!

Doç. Dr. Gençoğlan, "Cilt temizliği ve bakımı için kullanılan kimyasal ürünler uygun seçilmezse lekelenmeye neden olabiliyor" açıklamasında bulundu.

Giriş Tarihi: 21.12.2015 16:30
Cilt bakım ürünlerine dikkat!
'Ürün seçiminde dikkatli davranmak gerekiyor'

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Dermatoloji Anabilim Dalı Kozmetoloji Merkezi Sorumlusu Doç. Dr. Gülsüm Gençoğlan, cilt temizliği ve bakımı için ürün seçiminde dikkatli davranılması gerektiğini belirterek, "Güzel görünmek adına yapılan işlemler estetik olmayan hatta lekenmiş bozulmuş bir ciltle sonuçlanabilir" uyarısında bulundu.

'Ürünlerin zarar verici etkileri olabilir'

Gençoğlan, yaptığı açıklamada, cilt güzelliği için kullanılan bazı kimyasal ürünlerin, bakım yerine zarar verici etkisinin olabileceğini belirtti.

konusunda uzman kişilerden destek alınmasının önemine değinen Gençoğlan, ciltteki her lekenin "iyi huylu" olmayacağını belirterek "Müdahaleden önce onun nasıl bir leke olduğunu, iyi mi, kötü mü, prekanseröz lezyon mu olduğunun ayırt edilmesi lazım" dedi.

Konuya ilişkin uzman bulunmayan merkezlerde, tespit yapılamadan lekeye müdahale edildiğini ifade eden Doç. Dr. Gençoğlan, lekenin müdahaleden önce mutlaka dermatologlar, uzman hekimler tarafından kontrol edilmesi gerektiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cilt bakım ürünlerine dikkat!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN