na 'su' önerisi

Ortalama 39 hafta süren sürecinde, alınan besinler kadar tüketilen suyun da önemli olduğunu bildiren Waternet lı Beslenme Uzmanı Diyetisyen Canan Aksoy, "Suyun yaşam kaynağı olduğunu unutmayın, yeni bir hayata can verirken su, te en çok ihtiyaç duyduğunuz şeylerden biridir" ifadelerini kullandı.

Giriş Tarihi: 22.12.2015 15:41 Güncelleme Tarihi: 22.12.2015 15:42
Anne adaylarına 'su' önerisi
Annelerin sürecinde dikkat etmesi gereken konular hakkında bilgi veren Waternet lı Beslenme Uzmanı Diyetisyen Canan Aksoy, her anne adayının, yeterli ve dengeli beslenmenin yanında düzenli hareket etmeleri ve yeteri kadar dinlenmeleri gerektiğini ifade etti. Bunların hem bebeğin gelişimini hem de annenin sağlığını olumlu yönde etkileyeceğini ekleyen Aksoy, "Hamilelerin, bu dönemde aldıkları bütün besinlere özen göstermelerinin yanı sıra, arıtılmış ve doğru şartlarda saklanan suları tercih etmeleri gerekir" açıklamasında bulundu.

Hamilelikte içilen su bebeği de etkiliyor

Aksoy'un açıklamalarına göre, yaşam kaynağı olan suyun kişinin hayatına nasıl olumlu etkileri varsa, dünyaya henüz gelmemiş bebeğe de o kadar olumlu etkisi var. Bebeğin gelişmekte olan bir insan olduğu düşünülünce, hamilelik boyunca bebeğin de annenin de en çok suya ihtiyacı var. Bebeğin ve annenin kan hacmi için günde 8-10 bardak su tüketiminin sağlıklı olduğunu belirten Aksoy, alınan bütün gıdalardaki vitamin ve minerallere dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Anne adaylarına 'su' önerisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN