Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En hızlı o bölge yaşlanıyor!

Giriş Tarihi: 24.12.2015 12:03 Güncelleme Tarihi: 24.12.2015 12:04
En hızlı o bölge yaşlanıyor!

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Belma Şahin, “Yüz, tipik bir şekilde göz çevresinde kırışıklıklarla, alında derin çizgilerle ağız etrafındaki smokers lines dediğimiz dik çizgilerle nın belirtilerini en acımasız şekilde gösteren vücut parçasıdır dedi.

Bununla birlikte, yaşlandıkça vücudun diğer bölümlerinde de sarkan, kırışan, çatlayan bölümler olabilir ki bunlarda sürecinin belirtileri olabileceğini anlatan Op.Dr.Belma Şahin, alışılmışın dışına beklenmedik bir şekilde yaşlanmanın izlerini gösteren vücut bölümlerini şöyle sıraladı
"Boyun, yüzünüze odaklanabilirsiniz ancak birkaç santim aşağıda sarkmaya başlayan derileri de göreceksiniz. Birçok insan, aynaya bakıldığında boyun kısmı çok fazla görünmediğinden, Skype veya FaceTime gibi sohbet aplikasyonlarını kullanırlarken bu durumun farkına varıyorlar. Neyse ki tam da bu noktada biz plastik cerrahi olarak yardıma koşuyoruz. Estetik cerrahlar boyun gerdirme olarak bilinen çene ile köprücük kemiği arasında sarkan deri miktarının azaltıldığı operasyonu sunmaktadırlar. Ameliyattan kaçınan ve geciktirmek isteyen daha genç hasta yaş grupları için ise focuslu ultrason ile ameliyatsız toparlama vazgeçilmez bir altarnatif tedavi olarak güncelliğini koruyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
En hızlı o bölge yaşlanıyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN