Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her 5 kadından 1'i bu sorunu yaşıyor

Prof. Dr. İsmail Mete İtil, Türkiye'de her 5 kadından birinin yaşadığını ancak bu sorunu yaşayanların tıbbi yardım almaktan çekindiğini belirtti.

Giriş Tarihi: 13.1.2016 14:38
Her 5 kadından 1'i bu sorunu yaşıyor
Türk Ürojinekolojik ve Pelvik Rekonstrüktif Cerrahi Derneği Başkanı Prof. Dr. İsmail Mete İtil, Türkiye'de her 5 kadından birinin yaşadığını ancak bu sorunu yaşayanların tıbbi yardım almaktan çekindiğini belirtti.

Bu faktörler etkili oluyor

İtil, yaptığı açıklamada, a sorununun kadınların yaşam kalitesini düşürdüğünü, bu şikayetlerinin artmasında yaşlanma, menopoza girme, obezite, zorlu doğum gibi faktörlerin etkili olduğunu söyledi.

'Bu kadınların yüzde 15'inin rahatsız edici derecede idrar kaçırma sıkıntısı yaşıyor'

Türkiye'de her 5 kadından birinin idrar kaçırma sorunu yaşadığını, bu kadınların yüzde 15'inin ise rahatsız edici derecede idrar kaçırma sıkıntısıyla karşı karşıya kaldığını bildiren İtil, halk arasında "Yaşlanınca idrar kaçırma oluyor. Tedavi olunuyor ama fayda görülmüyor" gibi yanlış kanılar bulunduğunu vurguladı.

'Yarım saat süren ameliyat ile kadınlar bu rahatsızlıktan kolayca kurtulabilir'

Prof. Dr. İtil, yaklaşık yarım saat süren ameliyat ile kadınların bu rahatsızlıktan kolayca kurtulabileceğini ifade ederek hastanın hastanede bir gün bile kalmadan taburcu olabileceğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her 5 kadından 1'i bu sorunu yaşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN