Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yaptırmayı düşünenler dikkat!

istenmeyen tüylerden kalıcı ve lı bir şekilde kurtulmayı sağlıyor ancak işlemin dikkatlice yapılması çok önemli. Üstelik uygulama herkes için uygun değil. Ülkemizde en sık uygulanan kozmetik prosedürlerinin başında gelen uygulaması için Estetik International Sağlık Grubu Lazer Epilasyon Birimi açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 2.2.2016 12:59
Lazer epilasyon yaptırmayı düşünenler dikkat!
" gönderdiği konsantre lazer ışıklarını, kıl köklerinin pigmenti tarafından emilip, kıl foliküllerinin yıpratılması prensibine dayanarak çalışan bir sistemdir" diyen Estetik International Grubu Birimi, "Günümüzde çeşitli lazer cihazları geliştirilerek, kıl ve cilt tipine uygun bir şekilde kullanımı ve bireylerin istenmeyen tüyler sorununa kalıcı çözümler üretilmesi amaçlanmıştır. Fakat burada önemli olan, kime lazer epilasyonun yapılmaması ve kime, hangi cihazın kullanılması gerektiğidir" dedi.

"BU TARZ DURUMLARDA LAZER EPİLASYON YAPILMAZ"


Vücudunun herhangi bir bölgesindeki tüylerden kurtulmak isteyen herkesin lazer epilasyonu yaptırabileceğini söyleyen Estetik International Sağlık Grubu Lazer Epilasyon Birimi, açıklamalarına şöyle devam etti: "Kliniklerimizde özellikle dikkat ettiğimiz ve uygulama yapmadan evvel sorguladığımız hususlar şu şeklide. Söz gelimi eğer ilerlemiş bir şeker hastalığınız ve kalbinizde pil varsa, lazer epilasyon yapılacak bölgede akne, sivilce, yanık veya güneş yanığı, tahriş gibi cilt sorunları bulunuyorsa, ateşli bir rahatsızlık geçiriliyorsa, özellikle yüz bölgesinde herhangi bir cilt hastalığı varsa, lazer epilasyon yapmıyoruz."

"MERKEZDE MUTLAKA FARKLI CİHAZ ALTERNATİFLERİNİN OLMASINA DİKKAT EDİN"

Bünyelerinde lazer epilasyon uygulamalarına bireysel ve kişiye özel çözümler getirdiklerinin altını çizen Estetik International Sağlık Grubu uzmanları, "Lazer epilasyonun ilk keşfedildiği zamanlarda, beyaz cilt rengi, koyu kıllar üzerinde etkili sonuçlar verdiği gözlemlenirken, bugün gelişmiş cihazlar hemen hemen tüm cilt ve kıl tipleri varyasyonlarına uygun hale getirilmiştir. Farklı lazer epilasyonları ışık kaynaklarının cinsi ve atım sayısına göre değişkenlik gösterirler. Bu sebeple lazer epilasyon yaptırmaya karar verdiyseniz, gideceğiniz merkezde mutlaka farklı cihaz alternatiflerinin olmasına, kişiye özel ve kişinin bedeni üzerindeki farklı tüy tiplerine özel cihazlar kullanabilecek kapasitede olmasına dikkat etmenizi öneriyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lazer epilasyon yaptırmayı düşünenler dikkat!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN