Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akupunktur gebelik şansını artırıyor mu?

Giriş Tarihi: 25.2.2016 11:52
Akupunktur gebelik şansını artırıyor mu?

Anesteziyoloji, Reanimasyon ve Medikal Akupunktur Uzmanı Dr. Ayşegül Elbir Şahin "Kilo vermenin doğurganlık üzerindeki etkileri çok iyi bilinmektedir. Yüzde 5-10'luk kilo kaybı bile yumurtlama ve gebelik şansını artırmaktadır. Akupunktur obezite tedavisindeki başarısı ile gebe kalmanızı kolaylaştırır" dedi.

Anesteziyoloji, Reanimasyon ve Medikal Akupunktur Uzmanı Dr. Şahin, akupunkturun aynı zamanda tüp bebek tedavisi sırasında gebe kalmayı da kolaylaştırdığını söyledi.

Dr. Şahin akupunktur için "Üreme hormonlarını düzenler, doğal yumurta gelişimini sağlar. Yumurtalıkların dengeli uyarılmasıyla yumurta kalitesini artırır. Tedavi sürecinde stres, kaygı ve endişeyi azaltır. Rahim kasılmalarını azaltarak embriyonun tutunmasını sağlar. Bağışıklık sistemini dengeleyerek düşük tehlikesini azaltır. Hormonal tedavinin yan etkilerini azaltır. Kilo vermenin doğurganlık üzerindeki etkileri çok iyi bilinmektedir. Yüzde 5-10'luk kilo kaybı bile yumurtlama ve gebelik şansını artırmaktadır. Akupunktur obezite tedavisindeki başarısı ile gebe kalmanızı kolaylaştırır" dedi.

AKAPUNKTUR STRES VE KAYGIYI AZALTIYOR


Akupunktur tedavisi ile hastanın kendine güven duygusunun arttığını vurgulayan Dr. Şahin "Motivasyon eksikliğine bağlı tedaviyi bırakma oranı düşer. Bununla birlikte bazı bayanlar gebe kalmaması için hiçbir organik neden yokken gebe kalamazlar. Bu tip hastalarda akupunktur tedavisi ile sadece stres ve kaygının azaltılması bile doğal yollarla gebe kalmaya neden olabilmektedir" diye konuştu.

BULANTIYI ÖNLÜYOR, SÜTÜ ARTIRIYOR

Dr. Şahin, "Akupunktur tedavisinin aynı zamanda anne ve bebeğine zarar vermeden gebelik bulantılarını önlüyor, doğum sonrasında ise süt üretimini artırıyor. Emzirme döneminde fazla kilolarından rahatsız olan anneler süt üretiminde azalma olmadan rahat bir şekilde akupunktur tedavisi ile kilo verebilmektedirler. Akupunktur bütün bu güzel etkileri nedeniyle her dönemdeki kadın için denemeye değer bir tedavi yöntemidir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akupunktur gebelik şansını artırıyor mu?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN