Türkiye'nin en iyi haber sitesi

nde yeni trendler

Giriş Tarihi: 7.4.2016 14:01
Meme estetiğinde yeni trendler

Göğüs büyüklüğü ve şekli ergenlikten itibaren her kadının en fazla dikkat ettiği fiziksel özelliktir. Büyüklük, küçüklük ve şekle bağlı istekler ve hayallerin hiçbir zaman sonu gelmez. zor mu, ideal meme şekli nasıldır, boyutu ne olmalıdır? Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel sizler için cevaplıyor.

İdeal şekil ve boyut kişiye göre ayarlanır

"Meme büyütme estetiğinde meme implantı ameliyatla süt bezlerinin arkasına yerleştirilerek gerçekleştirilir. Doğal meme dokusuna daha yakın olduğu için genellikle silikon meme implantları tercih edilir. Meme implantının şekline ise hastayla birlikte karar verilir. İki çeşit meme implantı vardır yuvarlak ve damla şekli olmak üzere. Göğsün şekline ve boyutuna karar verirken öncellikle hastanın boyunun uzunluğuna, kilosuna, göğüs kafesi genişliği, bel genişliği gibi genel vücut yapısına bakılır. Yapılan hesaplamalar ile ideal şekil ve boyuta karar verilir. Ardından meme implantının nasıl yerleştirileceğine karar verilir. Cerrahın tecrübeli olduğu yönteme göre meme altından, ucundan ya da koltuk altından kesiler açılarak implant yerleştirilir. Bu tekniklerin hepsinde amaç kesi izlerinin görünmeyecek şekilde gizlenmesidir. Memenin doğal kıvrımlarının altına gizlenecek şekilde yapılmasına özen gösterilir."

İlerleyen tıp sayesinde ameliyat süreci çok daha kolay

"Hasta ameliyata bir takım tahlil ve kontrollerden geçirilerek hazırlanır. Genel durumu, sürekli kullandığı ilaç, anestezi testleri gibi kontroller yapılır. Anestezi şekline karar verilir. Lokal ya da genel anestezi çeşitlerinden en uygun olanı hastanın da tercihine göre belirlenir. Ameliyat öncesi hastanın bir şey yiyip içmemesi gerekir. 1 – 1,5 saat süren bir operasyon ile ameliyat tamamlanır. Hastanın durumuna göre bir gece hastaneden kalınması gerekebilir ya da aynı gün çıkış yapılabilir. 3 ile 5 gün süren bir iyileşme sürecinin ardından hasta normal hayatına dönebilir. Meme implantının hemen ardından göğsün yeni şekli ortaya çıkar ama tam olarak şeklini alması için 2 – 4 ay gibi bir süreye ihtiyaç vardır. İlk başlarda göğüslerde hassasiyet olması çok doğaldır. Kişinin yaşam kalitesine ve genel özelliklerine göre iyileşme süreleri değişiklik gösterir. Doğal ve sağlıklı bir meme büyütme ameliyatı için alanında uzman cerrah, sağlam bir bakış açısı ve hasta özeni gerekir."
Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel "nde yeni trendler daha zayıf ve ince görünmeyi sağlayacak yuvarlak ve orta seviyeli dolgun göğüsler… Eski dönemlerdeki tam dolgun göğüsler pek tercih edilmiyor. Bunun dışında dolgu enjeksiyonu tekniği ile ameliyatsız meme büyütme seçenekleri de çok daha revaçta. İyileşme süreci olmadan, 15 dakikada dolgun göğüslere sahip olmak birçok kadın için çok daha avantajlı geliyor."Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meme estetiğinde yeni trendler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN