Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlaçların hiç bir faydası yok tek çare…

Dr. Çinik, dökülmüş kaşların psikolojiyi bozduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 11.7.2016 15:24
İlaçların hiç bir faydası yok tek çare…

Kaşların yüzün farklı ifadelerinin oluşmasında, jest ve mimiklerimizde büyük rol oynadığını anlatan Dr. Çinik,2 "Kaşlar son derece dikkat çekicidir ve karakteristik yüz ifadesinin oluşmasında estetik kaşların rolu büyüktür. Dökülen veya seyrelen kaşların yerine yenisini çıkartmada kullanılan çeşitli kozmetikler ya da ilaçların faydası yoktur. Tek somut ve gerçek sonuç ancak kaş ekimi ile mümkündür" dedi.

EKİLEN KAŞLARIN UZAMASI KİŞİYE GÖRE DEĞİŞİYOR

, travma, yanıklar, bazı dermatolojik sebepler ve kaşa şekil vermek için çok sık kaş alımı gibi sebeplerden dolayı kaşların kısmen veya tamamen kaybedilebileceğini dile getiren Dr. Emreh Çinik, "Kaş ekimi teknik olarak saç ekiminde olduğu gibi kişinin ense bölgesinden alınan saç köklerinin , kaş açıklığı olan alana yerleştirilmesi işlemidir.

1 GÜN SONRA BANYO YAPILABİLİNİYOR

Uygulama bir saat sürer ve işlemden 1 gün sonra banyo yapılabilir. Ekilen kaşların uzaması kişiye göre değişmekle beraber iki- altı ay kadar sürer. Yeni ekilen kaşlar, ilk bir yıl içinde kendi kaşlarınıza oranla daha hızlı uzar.Bir yılın sonunda yeni ekilen kaşlar, ekildikleri bölgenin uzama hızına adapte olurlar" diye konuştu.

UYGULAMA ESNASINDA AĞRI HİSSEDİLİYOR MU?

Kaş ekiminde genelde aynı teknik kullanıldığını fakat kişinin kaş kaybının derecesi ve dökülme nedenleri kullanılacak teknik konusunda önem arz ettiğini anlatan Dr. Çinik daha sonra şunları söyledi; "Uygulama esnasında hissediliyor mu? Kesinlikle hayır. İşlemden önce lokal anestezi yapılacak olan alana soğuk sprey yada pomat uygulanarak acı hissiyatı ortadan kaldırılır. Kaşlara yaptırılan dövmeler bile daha fazla acıya neden olmaktadır. Kişinin nasıl bir kaş istediği çok önemlidir .Ekilecek kaşın kalınlığı, inceliği ,açısı kişinin daha önceki kaşına ve saç yapısına uygun olmalı. İstenen kaş şekli ve kalınlığı belirlenir ve önce kalemle çizilerek planlanır, ardından işleme başlanır."

KAŞ VE BIYIK EKİMİ NEDİR?KAŞ VE BIYIK EKİMİ NASIL YAPILIR?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlaçların hiç bir faydası yok tek çare…
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN