Şiddeti önlemek bizim elimizde!

Kadına yönelik şiddete karşı uluslara arası mücadele gününde AK Parti İstanbul il Başkanlığı Kadın Kolları, şiddete hayır dedi.

Giriş Tarihi: 25.11.2016 15:03 Güncelleme Tarihi: 25.11.2016 16:56
Şiddeti önlemek bizim elimizde!

AK Parti İstanbul il Başkanlığı Kadın Kolları içinde bulunduğumuz çağın olumsuz özellerine inat kadınlar olarak dünyayı güzelleştirmeye yönelik çabaların olduğunu kaynağı da yine biz olacağız diyerek hayallerimizle yapabildiklerimiz arasında derin uçurumlar olmasına rağmen bizler yılgınlık nedir bilmiyoruz diyerek kadını Allah'ın emaneti olarak gören bir dinin mensupları olduklarını dile getirdiler.

KADINA YÖNELİK ŞİDDET, CİNSİYET AYRIMCILIĞINA DAYALI BİR İNSAN HAKLARI İHLALİDİR

AK Parti İstanbul il Başkanlığı Kadın Kolları"Bizi biz yapan değerlerin korunması ve güvence altına alınması ile insan hakları konusunda bir şeyler yapmış oluruz. Doğuştan farklı özelliklerle dünyaya gelmiş olmamıza rağmen eşit olduğumuz tek konunun insan haklarımız olduğunun farkına vardığımızda; başta şiddet olmak üzere pek çok problemimizi çözebiliriz. Hak ve adalet gibi özümüzde bulunan değerler toplum tarafından güvence altına alındığında bizler şiddete karşı amacımıza ulaşmış olacağız. Kadına yönelik şiddet, cinsiyet ayrımcılığına dayalı bir insan hakları ihlalidir. Kadına yönelik şiddet dünyada ve ülkemizde; eğitim, ekonomik durum, yaş ve yaşadığı çevreye bakmaksızın tüm kadınların ve dolaylı olarak toplumun etkilendiği bir durumdur" dedi.

ŞİDDETİ ÖNLEMEK BİZİM ELİMİZDE!

ŞİDDET TOPLUMUN HER KESİMİNDE

AK Parti İstanbul il Başkanlığı Kadın Kolları basın açıklamasına şöyle devam etti: Şiddet bir insan hakkı ihlali olması ile birlikte; bireyi, aileyi ve toplumu derinden etkileyen bir hastalıklı ruh halidir. Kadının maddi ve manevi her yönden zarar görmesine ve hayatını insani koşullarda devam ettirememesine neden olur. Toplumun geleceğini oluşturan kadınlar ne yazıktır ki, türlü olumsuzluklarla karşı karşıya gelmektedir. Şiddet toplumun her kesiminde farklı durumlarda meydana gelebilmektedir. Kadına yönelik şiddet, cinsiyete dayanan, kadını inciten, ona zarar veren, fiziksel, cinsel, ruhsal hasarla sonuçlanma olasılığı bulunan, toplum içerisinde ya da özel yaşamında ona baskı uygulanması ve özgürlüklerinin keyfi olarak kısıtlanmasına neden olan her türlü davranıştır. Bütün kurallara rağmen haksızlık, adam öldürme, şiddet ve terör geçmişten günümüze farklı düzeylerde devam etmektedir.

'ŞİDDETİN HERHANGİ BİR NEDENİ OLMAZ, OLAMAZ!'

AK Parti İstanbul il Başkanlığı Kadın Kolları: Şiddetin herhangi bir nedeni olmaza diyerek açıklamalarına şöyle devam etti: En önemlisi, uygarlık geliştikçe 'şiddetin azalacağı' yolundaki görüşlerin aksine, şiddet farklı boyutlarda ve yoğunlukta bütün dünyada yaşanmaktadır. Kadına yönelik şiddet ile ilgili medyaya yansıyan haberlerin; konunun hassasiyeti sebebiyle kadınların yaşadıkları şiddeti ifade edemediğini biliyoruz. Medeni toplumlarda 'şiddetin herhangi bir nedeni olmaz, olamaz!' bizlerin vazifesi adaletli bireyin inşasındaki rolümüzün de farkında olmaktır. Adalet bireyden başlayarak toplumun geneline yayılmazsa; sonuçları itibariyle sadece şiddeti değil, her türlü hastalıklı tutumun yaygınlaşmasına neden olur.

TOPLUMUN HER KESİMİNE ÇEŞİTLİ SORUMLULUKLAR DÜŞMEKTE

AK Parti İstanbul il Başkanlığı Kadın Kolları "Kadın ve şiddetin birlikte anılması artık farkındalık oluşturmaktan ziyade; toplumun geleceği açısından olumsuz bir duruma neden olmaktadır. Öncelikli olarak her çocuğun annesini güçlü görmeye hakkı vardır. Ancak ekranlara yansıyan yüzüyle; şiddet mağduru kadın imajı ile özlenen ve beklenen kadın imajını oluşturmanın mümkün olmadığı düşüncesiyle hareket etmenin vakti gelmiştir. Şiddet bağlamında Kadına yönelik şiddetin önlenebilmesi için toplumun her kesimine çeşitli sorumluluklar düşmektedir" diyerek şiddete karşı tepsini gösterdi" dedi.

BİZE DÜŞEN GÖREV; PEK TABİDİR Kİ BU MAĞDURİYETLERİ ORTADAN KALDIRMAK

AK Parti İstanbul il Başkanlığı Kadın Kolları son olarak sözlerine şöyle devam etti: Başta Aile olmak üzere; devlet kademeleri ve medyanın önemli görevleri bulunmaktadır. Bize düşen görev; pek tabidir ki bu mağduriyetleri ortadan kaldırmak olmalıdır. Ancak bununla beraber iyi örnekleri toplumda yaygınlaştırarak; kadının varlığına yaraşır temsil imkânını gözler önüne sermek asıl amacımız olmalıdır. İyi örneklerin toplumda yaygınlaşmasıyla beraber kötünün kendine yer bulamayacağı bir dünya düşüncesiyle yolumuza devam etmeliyiz. Kadın ve erkek arasında yaşanan şiddetin hiçbir biçimde hoş görülmediği bir toplum oluşturmak BİZİM ELİMİZDE!

Bu yüzden bizler artık KADIN HAYATTIR diyeceğiz, KADIN MEDENİYETTİR diyeceğiz ve KADIN BARIŞIN YÜZÜDÜR diyeceğiz…

Ve KADIN UMUTTUR, GELECEKTİR. Umutlarımıza ve geleceğimize sahip çıkarken herkesi yanımızda görmek istiyoruz. Gelin birlikte bir olalım, biz olalım.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şiddeti önlemek bizim elimizde!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN