ve 300'e yakın Kadın "Bu Bizim Sesimiz" diyerek Cumhurbaşkanını destekliyor

, 300'e yakın Kadın ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözde ilahiyatçılar hakkında yaptığı açıklamalara destek verdi. Kadem tarafından yapılan açıklamada, "Bizler de milletimizin bekasını ve nesillerimizin hayırlı bir şekilde yetişmesini kendisine gaye edinen kuruluşları olarak kanaat önderlerimizi, aydınlarımızı ve din adamlarımızı, toplumun dirliği, selameti ve beraberliği için, çalışmalarını bu art niyetli kampanyanın farkında olarak yürütmeye davet ediyoruz. Sayın bu konuda yaptığı açıklamalardan dolayı teşekkürü bir borç biliyor ve tarihi açıklamalarının destekçisi olduğumuzu açıkça beyan ediyoruz." ifadelerine yer verildi.

Giriş Tarihi: 12.3.2018 13:04 Güncelleme Tarihi: 12.3.2018 15:43
KADEM ve 300'e yakın Kadın STK Bu Ses Bizim Sesimiz diyerek Cumhurbaşkanını destekliyor

İŞTE KADEM TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMA;

BU SES BİZİM SESİMİZ

Son günlerde ülkemizde, toplumu ayrıştırıcı, kin, nefret ve düşmanlığa sevk edici, kadın-erkek arasına sevgisizlik, güvensizlik, husumet tohumları ekmeyi amaçlayan bir kampanyanın kimileri tarafından bilinçli şekilde tırmandırıldığı dikkat çekmektedir. Bu kampanya ile ülkemizde bir taraftan kadınların ve çocukların dünyanın hiçbir yerinde olmadığı kadar ağır bir saldırı altında olduğu imajı yaratılmaya çalışılırken, diğer taraftan da bunu durdurmaya dönük toplumsal, siyasal ve dini reflekslerimizin yok edildiği algısı yaygınlaştırılmaya çalışılmaktadır.

Siyaseti ve toplumu bu olumsuzluklara payanda olmakla ve ikiyüzlülükle suçlayarak karamsarlığa sürükleyen ve yüce dinimiz İslamiyet'i bu kötülüklerle yanyana göstermeye çalışan yoğun bir çaba göze çarpmaktadır. Bu çabanın nihai amacının milletin birlik ve beraberliğini bozmak ve nihayetinde devletimizi ve milletimizi zayıf düşürecek siyasal mühendislik gayretlerine destek vermek olduğu açıktır.

8 ve 9 Mart 2018'de yaptığı konuşmalarla yürütülen art niyetli kampanyayı ifşa eden Sayın Cumhurbaşkanımız; yüce dinimiz İslam'ın saygınlığını, milletin birlik ve beraberliğini korumak noktasında tarihi bir adım atmıştır. Ülkemiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın riyaseti döneminde bütün alanlarda olduğu gibi özgürlükler alanında da önemli ilerlemeler kaydetmiştir. Kadınların ve çocukların hayatlarındaki olumsuzlukları giderme ve vicdan hürriyeti noktalarındaki gelişmeler, bu ülkede yaşayan herkesin malumudur.

Bizler de milletimizin bekasını ve nesillerimizin hayırlı bir şekilde yetişmesini kendisine gaye edinen sivil toplum kuruluşları olarak kanaat önderlerimizi, aydınlarımızı ve din adamlarımızı, toplumun dirliği, selameti ve beraberliği için, çalışmalarını bu art niyetli kampanyanın farkında olarak yürütmeye davet ediyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımıza bu konuda yaptığı açıklamalardan dolayı teşekkürü bir borç biliyor ve tarihi açıklamalarının destekçisi olduğumuzu açıkça beyan ediyoruz.

Başta Diyanet İşleri Başkanlığı olmak üzere etkili ve ilgili devlet kurumlarımızı, sivil toplum kuruluşlarını, medyayı ve üniversitelerimizi, bu vizyona destek vermeye çağırıyoruz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KADEM ve 300'e yakın Kadın STK "Bu Ses Bizim Sesimiz" diyerek Cumhurbaşkanını destekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN