Sabah alışkanlıklarınız şaşırtıcı şekilde kilo almanıza neden olabilir!

Kilo vermekte güçlük mü çekiyorsunuz? Sabah rutininiz bu yola taş koyuyor olabilir. Kilo almaya ve hedeflerinize ulaşmanızı engellemeye yol açabilecek 6 sabah alışkanlığı hakkında bilgi edinin.

Giriş Tarihi: 1.5.2018 11:53 Güncelleme Tarihi: 13.6.2018 11:22
Sabah alışkanlıklarınız şaşırtıcı şekilde kilo almanıza neden olabilir!

Dengeli bir beslenme şekline sahip olmanın ve düzenli olarak spor yapmanın aşırı kilo ile baş edebilmenin en etkili yollarından olmaları bir sır değildir.

Fakat buna rağmen, bazı insanlar asla bekledikleri sonuçları elde edemezler. Zaman içerisinde cesaretleri kırılır, çünkü çalışmalarının hepsinin boşuna olduğunu düşünürler.

Bu iyi uygulamaları günlük rutininize dahil etmenin yanı sıra, sabah alışkanlıklarınızdan bazılarını düzeltmek önemlidir. Zararsız görünüyor olabilirler, fakat aslında kilo vermeye engel oluşturuyor olabilirler.

1. ÇOK FAZLA UYUMAK

  • Yedi saatten az uyumak, kilo alma ile ilişkilendirilmiştir. Fakat, çok fazla uyumak da en iyi seçenek değildir.
  • 2014'te yapılan araştırmalar, üst üste 10 saatten fazla uyuyanların vücut kütle endeksinde artış olduğunu göstermiştir.
  • Çok fazla uyumak da kortizol seviyenizi artırıyor gibi görünüyor. Bu, strese neden olmanın yanı sıra aşırı yemeye yol açan bir hormondur.

Uzmanlar, optimal uyku kalitesini elde etmek için gece boyunca kesintisiz olarak yedi ila sekiz saat arasında uyku çekmeyi önermektedir.

ARKADAŞINA GÖNDER
Sabah alışkanlıklarınız şaşırtıcı şekilde kilo almanıza neden olabilir!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN