'Güneş' doğmadan battı

Giriş Tarihi: 2.6.2009 13:13 Son Güncelleme: 2.6.2009 13:24 ABONE OL
Trabzonspor Yönetim Kurulu, Şenol Güneş ile ilgili süreci sonlandırarak, kulübün ismine, kalitesine ve hedeflerine uygun yeni bir teknik adam arayışlarına başlandığını bildirdi.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, Ersun Yanal'ın görevini bırakmasının ardından sorumluluğu devralan PAF Takımı Antrenörümüz Ahmet Özen ve Yardımcısı Hamit Cihan'ın, ligin son 5 haftalık periyotunda üstün bir çalışma gayreti göstererek, Trabzonspor'un tekrar şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi yarışının içerisine girmesini sağladığı kaydedildi.

Ancak son haftada alınan talihsiz bir sonuç nedeniyle Trabzonspor'un UEFA Avrupa Ligi'ne katılma hakkı elde ettiği belirtilen açıklamada, ''Bu sonuç, sezon başı hedefleri doğrultusunda bakıldığında, bizim açımızdan yaptığımız planlama içerisinde önem verdiğimiz bir sonuçtur. Bu vesileyle emeği geçen, içimizden yetişen teknik sorumlumuz Ahmet Özen'e ve yardımcısı Hamit Cihan'a teşekkür ediyor, kendilerinden Trabzonspor'un uzun yıllar faydalanacağının inancını taşıyoruz'' denildi.

Gelinen noktada, yönetim kurulunun teknik direktör tercihi olarak ilk planda kulübün efsane isimlerinden Şenol Güneş'i belirlediği ve bu doğrultuda girişimlere başladığı belirtilen açıklamada, şunları kaydedildi:
''Trabzonspor'un büyüyüp gelişmesinde en önemli paylardan birine sahip olan Şenol Güneş, böylesi bir talep karşısında kayıtsız kalamayacağını, bordo-mavili kulübe hizmet etmenin kendisi için her zaman onur kaynağı olacağını belirtmiş, ancak var olan sözleşmesi nedeniyle kulübünün izninin, bu doğrultuda büyük önem taşıdığını bildirmiştir.

Bunun üzerine Güney Kore'nin FC Seoul Kulübü'yle temasa geçen yönetim kurulumuz, Şenol Güneş ile anlaşma yapılması isteğini defalarca çeşitli yollarla ileterek, genel sekreter Hasan Yener'i bu ülkeye kadar göndererek, gereken anlayışın gösterilmesini talep etmiştir. Ancak FC Seoul Kulübü yetkilileri, gerek yazılı gerekse de sözlü olarak verdikleri cevapta, kendilerinin başarılı teknik direktörleri Şenol Güneş ile başlayan projeleri olduğunu, birlikte yola çıktıklarını ve bu hedeflere ulaşma aşamasında Güneş'in taşıdığı sorumluluk ve önem nedeniyle bu transfere izin veremeyeceklerini bildirmişlerdir.
Bunun üzerine, Şenol Güneş ile ilgili süreci sonlandıran yönetim kurulumuz, Trabzonspor'un ismine, kalitesine ve hedeflerine uygun yeni bir teknik adam arayışlarına başlamıştır. Önümüzdeki en kısa süre içerisinde, yeni teknik direktörümüz belirlenecek ve ismi açıklanacaktır. Taraftarlarımızın ve kamuoyunun bilgisine sunulur.''

ARKADAŞINA GÖNDER
'Güneş' doğmadan battı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA