Asla pes etmem

İstifa etmeyi aklından hiç geçirmediğini belirten Futbol Federasyonu Başkanı Özgener, "Biz buraya karşılaşacağımız zorlukları bilerek geldik. Görevden kaçmayız" dedi

Giriş Tarihi: 10.6.2009 ABONE OL
Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, başkan vekilleri Lütfi Arıboğan ve Servet Yardımcı ile birlikte 2008-09 sezonunu değerlendiren bir toplantı düzenledi. Büyük heyecanın yaşandığı, futbolun kazandığı bir sezonun geride kaldığını belirten Özgener, bir çok konuya açıklık getirdi. Konuşmasında futbolculara, teknik kadrolara, hakemlere, kulüp yöneticilerine, Kulüpler Birliği'ne, medyaya, sponsorlara, taraftarlara ve TBMM'ye teşekkür eden Özgener, ardından soruları yanıtladı. İşte başkanın açıklamalarından öne çıkanlar:

MENAJERLİK SİSTEMİ DEĞİŞECEK
A Milli Takım'ın Dünya Kupası'na katılacağına yürekten inanıyorum. Önümüzde 4 maç var. Bunları kazanıp play-off'a, oradan da 2010 Dünya Kupası'na katılacağız.
Yabancı futbolcu kontenjanının artırılması konusunda gündemimizde bir değişiklik yok.
Menajerlik konusunda çok ciddi çalışmalarımız var. Bu işi kesinlikle düzene sokmalıyız. Kamuoyunda öne çıkan menajerlere baktığımızda, resmi menajer olmadığını görüyoruz. Bu konuda ciddi şekilde önlemler alacağız.
Ligin 9 Ağustos'ta başlama nedeni Dünya Kupası. Erken başlatmayı istemezdik. Ama Dünya Kupası senesi nedeniyle böyle bir karar alındı.
TFF'nin bir kulübe, kuruma, kişiye karşı cephe alması söz konusu olamaz. Galatasaray Kulübü'nün değerli yöneticilerinin ve başkanının talep ve şikayetlerini dinlemeye hazırız. Bu konuda son derece sıcak ve pozitifiz.

SORUN, CİNSEL TERCİH DEĞİL
İstifa etmeyi hiç düşünmedim. Buraya karşılaşacağımız zorlukları bilerek geldik. Görevden kaçma gibi bir düşünce ne bende ne de yönetimdeki arkadaşlarımda oluşmadı. Pes etmeye gelmedik.
Hakemin (Halil İbrahim Dinçdağ) cinsel tercihi nedeniyle görev alamadığı iddiası doğru değil. Bu konu basında saptırıldı. Hakemimizin görevine devam etmesini engelleyen bir yasa yok. Arkadaşımızın askerlik raporundan dolayı hakemliği askıya alınmıştı. Profesyonel liglerde görev yapmak için İl Hakem Kurulu'nun tavsiyesi gerekli. Bu arkadaşımız listeye girememiş. Amatör liglerde hakemlik yapmaya devam edecek.
ARKADAŞINA GÖNDER
Asla pes etmem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA