Bu nesli kaybetmeyelim

Potada final serisinin sonundaki kavgada arada kalan ve sembol olan küçük kızın ailesi SABAH'a konuştu: "Sporu seven yeni bir nesil geliyor. Meydan olay çıkaranlara kalmasın."

Giriş Tarihi: 19.6.2009 ABONE OL
Efes Pilsen, şampiyon olduktan sonra Fenerbahçeli seyircilerin Efesli oyunculara, teknik heyete ve seyircilere saldırması kamuoyunda geniş yankı uyandırırken, yalnız SABAH'ta yer alan küçük bir kızın salonda polise sığınmış, yaşadığı korku gözlerine yansımış fotoğrafı gecenin sembolü oldu. SABAH, dün bu kızın ailesine ulaştı. Adı Zeynep olan kız çoçuğu spor dünyasına hiç de yabancı değil. Babası bir dönemin efsane futbolcularından, Eskişehirspor'da teknik direktör Rıza Çalımbay'ın yardımcılığını yapan 'Beşiktaşlı' Gökhan Keskin, annesi basketbol hakemliği yapan Figen Bayer. "Normal bir maç olmayacağını tahmin ediyorduk ama bu kadarını da beklemiyorduk" diyen Figen Bayer, "Kızım Zeynep maçtan önce 'Anne; maça gelmek istiyorum. Olay çıkar mı, geleyim mi?' diye sormuştu. Basketbolu çok seviyor. 6 senedir mümkün olduğunca her maça gider. Akşam görüntüleri televizyonda izledikten sonra kızım Zeynep'in yüzünü görünce inanamadım. Hayatında ilk defa bu kadar çok korkmuştur. Beşiktaşlıdır ama bu seride Efes'i tutuyordu. Olaylar çıkınca hakem odasına gitmek istemiş fakat bir anda olayların içinde kalmış. Polis de hemen yardım etmiş" ifadesini kullandı.

5.MAÇTA TEKME YEMİŞ
Kızının son maçta darbe almadığını belirten Figen Bayer, "Ama bir önceki maçta Ayhan Şahenk'te Fenerbahçeli seyirciler sahaya atlarken, tekmeler yemişti. Bana 'Kızını neden böyle bir maça getiriyorsun?' diyorlar. Neden getirmeyeyim? Çocukları sporun içinde tutmalıyız. Aynı zamanda beden eğitimi öğretmeniyim. Sporu seven yeni bir nesil geliyor. Onları spordan uzaklaştırmamak gerek. Bu tip olayları çıkaran insanlar, biz korkup geri çekildikçe daha da ileri gitmek isteyecekler. Derslerini verelim. Meydanı onlara bırakmayalım" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Bu nesli kaybetmeyelim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA