Süper Lig panorama

Giriş Tarihi: 11.5.2010
GOL KRALLIĞI
21 GOL: Makukula (Kayseri)
13 GOL: J.C.Souza (G.Antep)
12 GOL: Bobo (Beşiktaş)
11 GOL: Alex (F.Bahçe), Milan Baros (G.Saray), Mustafa Pektemek (G.Birliği), Umut Bulut (Trabzon)
10 GOL: Necati Ateş (Antalya), Daniel Güiza (F.Bahçe)
9 GOL: Kewell (G.Saray), İskender Alın (İstanbul BŞB), Andre Moritz (Kasımpaşa), Gustavo Colman (Trabzon)
8 GOL: Veysel Cihan (Antalya), Ozan İpek (Bursa)

ASİST KRALLIĞI
12 ASİST: Arda Turan (G.Saray), Cangele (Kayseri)
10 ASİST: Ali Tandoğan (Bursa)
9 ASİST: Alex (Fenerbahçe), Kader Keita (Galatasaray)
8 ASİST: Tita (Antalyaspor), Gustavo Colman (Trabzon)
6 ASİST: Selçuk İnan (Trabzon)

KART RAPORLARI
SARI KARTLAR:
Rothen, M.Hanifi (A.Gücü), Yalçın Ayhan (Antalya), Koffi (Denizli), Erdal Güneş, Burak Karaduman (Diyarbakır), Veysel Sarı, Mehmet Yılmaz (Eskişehir), Lugano, Cristian (F.Bahçe), Sabri, Mehmet Topal (G.Saray), Tolga Seyhan, Jorginho, J.C.Souza (G.Antep), İlhan Eker, Murat Kalkan, Sabahattin Usta, Orhan Şam, Aykut Demir (G.Birliği), Gökhan Süzen, Metin Depe (İst.BŞB), İsa Kaykun (Kasımpaşa), Saidou, Aydın Toscalı, Abdullah Durak, Cangele, Toledo (Kayseri), Eren Aydın, Simpson, Hüseyin Tok, Isaac (Manisa), S.Keita, Musa Aydın, M.Sözgelmez, Petkoviç, Sedat Bayrak (Sivas)
KIRMIZI KARTLAR: Burak Karaduman, Erdal Güneş (D.Bakır), Cem Can (G.Birliği), Saidou (Kayseri)
SARI KART CEZALILARI: Rothen (A.Gücü), Yalçın Ayhan (Antalya), Koffi (Denizli), M.Yılmaz (Eskişehir), M.Topal (G.Saray), Jorginho (G.Antep), Aydın Toscalı, Abdullah Durak (Kayseri), Eren Aydın (Manisa), Murat Sözgelmez, Sedat Bayrak (Sivas)

KASAP VİTRİNİ
Haftanın en fazla faul yapan oyuncuları 'VİTRİNE' çıkıyor.
OYUNCU / TAKIM / FAUL SAYISI
1-Ceyhun Gülselam (Trabzonspor) 7
2-Ali Zitouni (Antalyaspor) 4
3-Barış Özbek (Galatasaray) 4
4-Emre Belözoğlu (F.Bahçe) 4
5-Ertuğrul Arslan (Antalya) 4
6-Tevfik Köse (İstanbul BŞB) 4
7-Vranjes (Gençlerbirliği) 4
8-James Troisi (Kayserispor) 3
9-Jedinak (Antalyaspor) 3
10-Kader Keita (G.Saray) 3
11-Mehmet Topal (Galatasaray) 3
12-Michael Fink (Beşiktaş) 3
13-Nizamettin Çalışkan (Manisaspor) 3
14-Saidou (Kayserispor) 3
15-Sedat Ağçay (Antalyaspor) 3

YORUMU 90'A TAKANLAR
ALTAN TANRIKULU (HÜRRİYET) - Futbol Federasyonu'na uyarım var. Gelecek sezon A.Gücü-Bursa maçlarının derbi muamelesi görüp son haftalara bırakılmaması. Ya son hafta Ankaragücü, Bursa'yı konuk etse ve şampiyonu o maç belirleseydi ne olacaktı?
İSKENDER GÜNEN (SABAH)
- Oyuncuların maç satmasından tutun da, yöneticilerin kendi oyuncularına maçı bırakmaları için teklif yapıldığı iddiaları bile gündemi meşgul etti. Ne yazık ki bizler Süper Lig'in marka değerini yükselteceğimize, onu daha düşük bir seviyeye indirmek için kıyasıya mücadele ediyoruz.
MEHMET DEMİRKOL (MİLLİYET) - G.Saray'daki problem; Eskişehir, Sivas, Trabzon ve F.Bahçe maçlarından çok, Antalya karşısında net gözüktü sanki. O elektrikli haftalarda ne oynadıysa aynısını oynadı takım. Galatasaray'ı yarışın dışına atan da işte bu... Yarışın göbeğindeyken ne oynadıysa, dışına çıktığında da onu oynuyor.
YEMEN EKŞİOĞLU (FANATİK) - Serdar Özkan uçtu. Mustafa Denizli başka kuşlara bakacağı yerde, bu yavru kuşlara baksaydı çok şeyler kazanırdı. Bu hafta göstermelik alt yapıdan beş çocuğa forma vermesi kimseyi yanıltmasın. Devamı gelmeyecektir!

MESAJ KUTUSU
Denizli'nin büyük sırrı!
Mustafa Denizli neden iyi bir teknik adam? İşte haftanın sorusu... Cevabı ise bu sezon için bir isimde yatıyor: Nihat Kahveci... Mustafa Denizli, Kahveci'yi 27. haftadaki Eskişehir maçının 58'inci dakikasında oyundan aldı ve sezonun başarısız isimleri arasındaki oyuncusuna 32. haftaya kadar şans tanımadı. Beşiktaş'ın teknik direktörü Mustafa Denizli, sezonun büyük bölümünde ısrarla arkasında durduğu 'Nihat Kahveci'yi kazanma operasyonu' için 32. haftada düğmeye bastı. Motivasyon derslerinin de içinde bulunduğu bu hareket, aslında gelecek sezon adına yapıldı. Nihat Kahveci, 32. haftadaki Diyarbakır maçına kadar çıktığı son 13 karşılaşmada bulduğu gol pozisyonu sayısına (8), son iki maçta ulaştı. Ayrıca Diyarbakır ve bu hafta oynanan Manisa maçlarındaki toplam şut sayısı 16... İşte, "Mustafa Denizli neden iyi bir teknik adam?" sorusunun cevabı... Oyuncusu adına hüsranla sonuçlanan bir sezonu, akıllıca hamlelerle rahatlıkla tersine çevirebiliyor. 2009-10'daki Nihat Kahveci, bu örneklerden sadece bir tanesi...

HAFTANIN YILDIZLARI
M.Şahin (K.Paşa) Koray (K.Paşa) Bilica (F.Bahçe) Ekrem (İst.BŞB) Nihat (Beşiktaş) Selçuk (F.Bahçe) Jedinak (Antalya) Mustafa (G.Birliği) Tita (Antalya) M.Yıldız (Sivas) Bayram (Kayseri)

HAYAL KIRIKLIKLARI
Serkan (A.Gücü) Hüseyin (Manisa) Koray (A.Gücü) M.Hanifi (A.Gücü) Eren (Manisa) Saidou (Kayseri) Erdal (D.Bakır) Bobo (Beşiktaş) Jo (G.Saray) Barış (G.Saray) Burak (D.Bakır)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Süper Lig panorama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN