Hakan Şükür: Soyunma odasında doping hapı veriliyordu

Giriş Tarihi: 4.12.2013 21:42
AK Parti İstanbul Milletvekili ve eski milli futbolcu Hakan Şükür, soyunma odasında peçete içinde doping içerikli hap verildiğini belirterek kendisine de verilmek istendiğini ancak yabancı bir futbolcu tarafından uyarılması sebebiyle almadığını söyledi. Dopingin bir kanser olduğunun altını çizen Şükür, "Doping hakkında sporcuları bilinçlendirmek sadece bugünün sporcularına değil geleceğin çocuklarına da çok önemli hizmetler sunmaktır." dedi.

Sporda Doping Sorununu Araştırma Komisyonu, ikinci toplantısını yaptı. Son yıllarda Türk sporunda yaşanan doping sorununun araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonunda, AK Parti İstanbul Milletvekili ve eski milli futbolcu Hakan Şükür'ün sözleri dikkat çekti.

Bir kupa maçında milli futbolcu Hasan Şaş ile oda arkadaşı olduğunu dile getiren Şükür, Şaş'ın o dönem askerlik vazifesini yaptığını ifade etti. Hasan Şaş'ın kadroda olmadığını dile getiren Şükür, 1990'lı yıllarda gribal bir enfeksiyon sonucu doktorun Şaş'a Aferin ilacı yazdığını belirtti. Bu ilacı kullandığından dolayı Şaş'ın 6 ay ceza aldığını söyledi.

'ANNEM KANSER TEDAVİSİ GÖRÜYOR'

Çocukluğundan beri aspirin dahi ilaç kullanmadığını dile getiren Şükür, babasından dolayı kolay kolay ilaç kullanmadığına dikkat çekti. "Zor ilaç alırım." diyen Şükür, "Annem kanserden rahatsız. Halen tedavisi sürüyor. Çok şükür iyiye gidiyor." diye konuştu.

Dopingin bir kanser olduğunun altını çizen AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, soyunma odasında peçete içinde hap verildiğini belirterek 16 yaşındayken soyunma odasında peçete içerisinde kendisine de doping etkili ilaç verilmek istendiğini söyledi. O sırada yanında bulunan yabancı bir futbolcunun eline sert bir şekilde vurarak uyardığını ve hapı verenle ciddi bir şekilde kavga ettiğini anlatan Şükür, "Doping hakkında sporcuları bilinçlendirmek sadece bugünün sporcularına değil geleceğin çocuklarına da çok önemli hizmetler sunmaktır." şeklinde konuştu.

Doping konusuyla ilgili Şükür, biraz siyasetten uzak hatta tamamen siyasetten uzak ele alınarak gençlerin uyarılarak yardımcı olmak gerektiğini kaydetti. İleri ki zamanlarda konuya ilişkin farklı şeyler paylaşacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakan Şükür: Soyunma odasında doping hapı veriliyordu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN