Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sözde demokrasi

New York'ta polisin öldürdüğü Eric Garner'ın son sözleri 'Nefes alamıyorum' yazılı tişörtleri giymeleri yasaklanan Mendocino Lisesi'nin basketbol takımları turnuvalardan da ihraç edildi

Giriş Tarihi: 29.12.2014
Sözde demokrasi
ABD'de Mendocino Lisesi'nin kız ve erkek basketbol takımları, üzerinde 'Nefes alamıyorum' yazılı protesto amaçlı tişörtleri giymek istedikleri gerekçesiyle yerel bir turnuvadan ihraç edildi. Mendocino Lisesi, Kaliforniya Eyaleti'ne bağlı Fort Bragg Kenti ile aynı ismi taşıyan siyahi öğrencilerin azınlıkta olduğu lisenin ev sahipliği yapacağı turnuvaya, söz konusu tişörtlerle katılmak istediğini iletti. Fort Bragg Lisesi'nin yetkilileri, güvenliği sağlayamayacaklarını gerekçe göstererek 'hayır' yanıtını verdi. Mendocino Lisesi'nin yetkilileri tişörtleri giymek için ısrar edince, Fort Bragg Lisesi Müdürü Rebecca Walker, yazılı bir açıklama yaparak, Mendocino Lisesi'nin takımlarına turnuva daveti gönderilmeyeceğini duyurdu.

DAHA ÖNCE SORUN ÇIKMAMIŞTI
Daha önce protesto tişörtleri ile maçlara çıkan Mendocino Lisesi'nin kız ve erkek basketbol takımlarına Fort Bragg'daki turnuvaya katılmalarına izin verilmedi. Söz konusu tişörtleri NBA yıldızları da giymişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sözde demokrasi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN